REL ACOUSTICS pod opieką AUDIO CENTER POLAND – Audio Center Poland
Audio Center Poland | REL ACOUSTICS pod opieką AUDIO CENTER POLAND
6822
single,single-post,postid-6822,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
rel_start

Brytyjski REL należy do najbardziej znanych specjalistów oferujących subwoofery aktywne – jej opieką na terenie Polski od 1 kwietnia zajęła się firma Audio Center Poland.

Firma REL Acoustics została założona w 1990 roku. Jej właścicielem i konstruktorem był Richard Edmund Lord i od jego inicjałów firma wzięła nazwę: R.E.L., a potem po prostu – REL. Swoją siedzibę miała w walijskim miasteczku Bridgend. W 2005 roku markę kupili John Hunter i Donald Brody, którzy przenieśli kwaterę główną do USA, w Walii pozostawiając biuro projektowe. Dzięki ich pomocy REL, wcześniej osłabiony przez producentów specjalizujących się w subwooferach do kina domowego, ponownie wrócił do 1. ligi, gdzie dzisiaj króluje. Najważniejszą cechą produktów tej firmy było i jest nakierowanie na systemy stereofoniczne, na czym korzysta również kino domowe – w stereo wymogi stawiane przed subwooferem są o wiele wyższe.
W specyfikacji technicznej produktów firmy REL najważniejsze są specjalne filtry dolnoprzepustowe, pracując z sygnałem wysokopoziomowym, czyli pochodzącym z wyjść głośnikowych wzmacniacza. W kinie domowym sygnał dostarczany jest z oddzielnego wyjścia LFE (.1), które ma osobną ścieżkę dźwiękową na płycie DVD, BD czy w streamingu. Taka aranżacja gwarantuje, że subwoofery REL-a otrzymują dokładnie ten sam sygnał, co główne kolumny. REL oferuje obecnie pięć serii, a w nich 12 modeli subwooferów. Zaczynamy od potężnego modelu No. 25 z 380 mm przetwornikiem napędzanym wzmacniaczem NextGen3 o mocy 1000 W (-6 dB/14 Hz, 76 kg, 736,5 x 540 x 762 mm) po niewielki, ale niezwykle dynamiczny model HT/1003 z głośnikiem o średnicy 250 mm, 300-watowym wzmacniaczem i możliwością podłączenia systemu bezprzewodowej transmisji sygnału (HT Air Wireless). Warto nadmienić, że część subwooferów tej firmy można łączyć w systemy – po dwa lub trzy subwoofery ustawione jeden na drugim. Łączymy je wówczas krótkimi kablami, a sygnał przesyłamy do jednego z nich.
Tak powstają najbardziej zaawansowane systemy audio na ziemi.
Firma Audio Center Poland jest dumna z tego, że reprezentuje firmę REL na terenie Polski.

Strona www: rel.net
Cennik można pobrać: TUTAJ