Francuska firma głośnikowa Cabasse ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży aktywnych głośników podstawowych z inteligentnymi protokołami służącymi do przesyłania strumieniowego i łącznością z telewizorem.

W pięknie wykonanym Rialto, zespół inżynierów Cabasse umieścił 13-centymetrowy, współosiowy głośnik średnio-wysokotonowy, w którym każdy z przetworników jest zasilany przez 300-watowy wzmacniacz pracujący w klasie D.

Bas przetwarza osobny, 17-centymetrowy przetwornik HELD (High Excursion Low Distortion) skierowany do tyłu, który jest zasilany trzecim (450 W) wzmacniaczem. Podstawą brzmienia systemu jest algorytm zapisany w układzie DSP. Cabasse zastosował rozwiązanie o nazwie DEAP, od Digital Enhancement of Acoustical Performance, aby uzyskać zejście niskich częstotliwości do 30 Hz.

Głośniki oferują bogatą gamę przyłączy: HDMI eARC, TOSLINK, analogowe RCA i Ethernet z tyłu „głównego” głośnika (mimo że są to głośniki aktywne, jedna kolumna jest „główną”) oraz Bluetooth , Spotify Connect, Tidal Connect, Apple AirPlay plus Qobuz i Deezer za pomocą własnej aplikacji StreamCONTROL firmy Cabasse.

System posiada wbudowany mikrofon i został zaprojektowany oraz opracowany w celu zapewnienia optymalnej jakości odsłuchu, dzięki opatentowanej przez Cabasse automatycznej kalibracji pomieszczenia. Aplikacja Cabasse Stream CONTROL pozwala na spersonalizowanie dźwięku dzięki innowacyjnym narzędziom optymalizacyjnym opracowanym z myślą o konkretnych pomieszczeniach i preferencjach użytkowników. Aby wprowadzić brzmienie high-end do każdego pomieszczenia w domu, można zgrupować Rialto z innymi systemami Cabasse, w tym z lifestylową linią THE PEARL. Dzięki temu możliwe jest tworzenie stref przeznaczonych do słuchania różnych źródeł (streaming, TV, gramofon itp.) z dowolnego miejsca w domu.

Chociaż Rialto oferuje możliwość słuchania wszystkich źródeł i platform muzycznych w stereo, zawiera również gniazdo HDNI dla odbiornika TV, które pozwala użytkownikom oglądać każdy film z lepszą dynamiką. Użytkownicy mogą również sterować głośnością za pomocą pilota do telewizora, gdy głośniki są połączone za pomocą zintegrowanej technologii e-ARC.

Dostępny w kolorze białym lub satynowym czarnym, Rialto to elegancki system regałowy, który będzie pasował do każdego wnętrza. Jego 13-centymetrowy, współosiowy głośnik wysokotonowy z włókna węglowego jest otoczony ramą ze szczotkowanego aluminium. Chromowana podstawa unosi głośnik, zapewniając mu wygląd, jak z lotu ptaka. System ma również mocowaną magnetycznie metalową maskownicę.

Rialto oferuje w głównym głośniku sterowanie za pomocą ekranu dotykowego, co jest wyjątkowo wygodne. Można też po prostu zwiększać lub zmniejszać głośność za pomocą pierścienia obrotowego, zmieniać źródła lub dodawać lub modyfikować ulubione radia, bez konieczności przechodzenia przez aplikację. Kolorowy ekran wideo LCD wyświetla również okładki odtwarzanych albumów. Jak to jest standardem w przypadku systemów podłączonych do Cabasse, aktualizacje oprogramowania pozwolą na ewolucję interfejsu ekranu.

Nie zapominajmy, że takie głośniki postawione w odległości 1,5 – 2 m od siebie, nawet na telewizorze lub półce, oferują znacznie lepszą separację stereo niż większość high-endowych soundbarów.

Specyfikacja techniczna

 • Maksymalny poziom dźwięku: 121 dB (w szczycie)
 • Pasmo przenoszenia: 30 – 27 000 Hz
 • Przetworniki:
  – 13 cm BCI, koaksjalny średnio-wysokotonowy
  – 17 cm HELD, niskotonowy
 • Wzmacniacze (na kanał):
  – wysokie tony: 300 W RMS/600 W peak
  – średnie tony: 300 W RMS/600 W peak
  – niskie tony: 450 W RMS/900 W peak
 • Total Harmonic Distortion + Noise (THD+N): 0,005% (1 W, 4 Ω)
 • Odtwarzane typy plików: MP3, AAC, WMA, AIFF, FLAC, ALAC, Ogg Vorbis, DSD 64/128
 • Połączenia: Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, cyfrowe optyczne, analogowe RCA, USB, HDMI ARC
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 26 x 20,6 x 23,9 cm
 • Waga: 19,5 kg

Cena detaliczna: 14 990 zł