Francuski specjalista, firma Cabasse, zaprezezentowała THE PEARL KESHI, ultrakompaktowy system 2.1. System ten łączy w sobie wszystkie cechy high-endowych rozwiązań stosowanych przez Cabasse, aby uzyskać wyjątkowe parametry akustyczne (scena dźwiękowa, obraz stereo, barwa itp.), szczególnie imponujące, kiedy weźmiemy pod uwagę jego miniaturowe rozmiary. Składający się z podłączonego subwoofera i dwóch głośników satelitarnych o oryginalnym designie, został zaprojektowany w taki sposób, aby wydawało się, że jest zawieszony w powietrzu, ograniczając w ten sposób przenoszenie się wibracji na podłogę. Ten kompaktowy system jest dostępny w kolorze czarnym i białym i łatwo integruje się z każdym wnętrzem.

Ultraminiaturowy system, który dostarcza ogromnych emocji

Satelity THE PEARL KESHI wyposażone są w zupełnie nowy, opatentowany przetwornik o mocy 300 W RMS (na kanał). Konstrukcja tych pełnozakresowych głośników pozwala na duże wychylenia i oddanie wysokiej mocy, zapewniając doskonałą dynamikę.

Ultracienka membrana o grubości zaledwie 50 mikrometrów, neodymowy magnes, przetwarzanie sygnału w układzie DSP i inne komponenty, wszystko to przyczynia się do wiernego odtworzenia barwy i zapewnia doskonałą jednorodność brzmienia.

Tak minimalistyczny system 2.1, który jest w stanie dostarczyć 1050 W RMS całkowitej mocy (300 W dla każdego satelity i 450 W dla basu) pozwala słuchaczom odczuć realną dynamikę ulubionej muzyki, od najbardziej subtelnych dźwięków po naprawdę głośne, bez żadnych zniekształceń.

W systemie zastosowano najważniejsze techniki i rozwiązania Cabasse:

  • DEAP – dla zoptymalizowanego sygnału cyfrowego
  • DFE – do optymalizacji dynamiki dźwięku w czasie rzeczywistym (analiza dźwięku, dynamika i głośność). Ta technologia, oparta na sztucznej inteligencji, umożliwia słuchaczowi znalezienie balansu tonalnego w oryginalnym nagraniu, niezależnie od tego, czy słucha w domu przy niskim poziomie głośności, czy przy pełnej głośności na imprezie.
  • Technologia CRCS (system automatycznej korekcji pomieszczenia) – mikrofon zintegrowany z głośnikiem w celu optymalizacji dźwięku do danego środowiska odsłuchowego.

Szlachetne materiały

Głośniki satelitarne i subwoofer zostały zaprojektowane tak, aby się wydawało, że są zawieszone w powietrzu – wsparte są na chromowanej stalowej podstawie.

THE PEARL KESHI jest zbudowany z wyjątkowych materiałów, które podkreślają jego wyjątkowość: ich powierzchnia została pokryta 4 warstwami matowej farby, niezbędnymi do uzyskania idealnego odwzorowania kuli.

Z kolumnami zintegrowano również system mocowania naściennego satelitów, aby umożliwić ich umieszczenie w 5 wybranych pozycjach, a także w standardowej pozycji.

Porywający system zarówno do muzyki, jak i kina domowego

THE PEARL KESHI doskonale integruje się z systemem multiroom Cabasse StreamCONTROL i umożliwia odtwarzanie wszystkich plików audio od MP3, AAC, WMA do plików ultrawysokiej rozdzielczości, takich jak AIFF, FLAC, ALAC. Łączy się z tradycyjnymi źródłami, takimi jak gramofony, płyty CD, NAS itp., a także z internetowymi serwisami muzycznymi (Qobuz, Tidal, Spotify, Deezer, radia internetowe itp.).

Programowalny kontroler Bluetooth

Do systemu dołączony jest pilot zdalnego sterowania o wyrafinowanym i eleganckim wykończeniu oraz ergonomicznej konstrukcji. Ten pilot zdalnego sterowania z łączem Bluetooth mieści się w dłoni i umożliwia łatwe i intuicyjne sterowanie urządzeniem: regulacja głośności za pomocą obrotowego pierścienia, wybór wejścia, odtwarzanie/pauza, a także możliwość wyboru stacji radiowej lub Twojego ulubionego utworu muzycznego.

Dane techniczne

Max. ciśnienie akustyczne: 115 dB stereo (szczytowe)
Pasmo przenoszenia: 30 – 23 000 Hz
Głośnik średnio-wysokotonowy: Dom55
Subwoofer: 17 cm HELD

Wzmacniacze
Lewy kanał: 300 W RMS/600 W (szczytowa)
Prawy kanał: 300 W RMS/600 W (szczytowa)
Bas: 450 W RMS/900 W (szczytowa)

Połączenia
Ethernet – WiFi – Bluetooth
Micro USB – SPDIF Optical – 3,5 mm mini-jack

Formaty audio
WAV – MP3 – AAC -WMA – AIFF – FLAC – ALAC – Ogg – vorbis – DSD 64/128 – WMA lossless
Automatyczna kalibracja
DAC 768 kHz/32 bity
Multiroom

Wymiary
Subwoofer : 24 x 22 x 27 cm
Satelity : 10 x 8 x 8 cm

Waga
Satelity: 550 g/szt.
Subwoofer: 6 kg

Cena detaliczna 11 990 zł/2.1 system