Brytyjski producent kabli, firma Chord Company, wprowadza do swoich produktów zupełnie nową technologię powlekania ChorAlloy. Ten wielometalowy system powlekania zapewnia natychmiastową poprawę w szerokiej gamie kabli połączeniowych.

1 sierpnia 2022 r., Wiltshire, Anglia: Chord Company modernizuje wtyki stosowane w jej kablach za pomocą nowej technologii powlekania ChorAlloy, systemu powlekania nowej generacji.

ChorAlloy to technologia powlekania wieloma metalami, która zapewnia znaczącą poprawę dźwięku w stosunku do, stosowanego wcześniej przez Chorda, posrebrzania i stanowi duży krok naprzód w przewodności styków. Jego zalety obejmują znacznie niższe zniekształcenia intermodulacyjne, pełną lutowność i, co najważniejsze, wykończenie wolne od matowienia.

Inżynierowie firmy Chord Company już jakiś czas temu zidentyfikowali szkodliwe skutki matowienia (siarczek srebra Ag2S) w srebrnych wtykach. Obecność Ag2S może wprowadzać do sygnału zniekształcenia intermodulacyjne w paśmie wysokich częstotliwości. Badania nad tym zagadnieniem doprowadziły do opracowania projektu ChorAlloy.

Nowe złącza/wtyki pokryte powłoką ChorAlloy są dostępne w postaci wtyków VEE3 i PTFE RCA, wtyków głośnikowych ChordOhmic (szpilkowe i bananowe 4 mm), USB typu A i B, a teraz także wtykach BNC, jak również na pinach wtyków DIN i XLR.

Kable z serii C, HDMI, LAN i wtyki mini-jack pozostaną bez zmian.