Brytyjski „Hi-Fi+” opublikował świetny test akcesoriów redukujących szum Chord Company GroundARAY. Chociaż firma ta kojarzy się nam z kablami, ma w swojej ofercie także niezwykle pożyteczne i pomocne akcesoria, maksymalizujące dźwięk naszych systemów. Należą do nich również wtyczki GroundARAY wpinane w nieużywane gniazda urządzeń audio. Podsumowanie testu nie pozostawia wątpliwości co do ich wartości:

„Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń uziemiających, system i środowisko pracy odgrywają dużą rolę. Żyjemy w „zupie” zakłóceń Wi-Fi, a nasze linie energetyczne pracują w rytm zasilaczy impulsowych na wszystkim, od ładowarek do telefonów po komputery, ale stopień wpływu tych elementów jest różny; jeśli mieszkasz w dużym mieście, problemy te są bardziej zauważalne niż wtedy, gdy jesteś oddalony o wiele kilometrów od najbliższego sąsiada. Podobnie, z systemem, który pozostaje zorientowany wyłącznie na LP, w którym najnowocześniejszym elementem jest dioda LED w zasilaczu, może nie usłyszeć tak głębokiej różnicy z GroundARAY. (…)

Po tej domowej demonstracji możesz znaleźć się na liście oczekujących na swoje błyszczące rurki. To frustrujące, ponieważ gdy raz usłyszysz, co robią GroundARAY firmy Chord Company, będziesz chcał je mieć. I to teraz!”

Cały test pod LINKIEM