Trzy całkowicie nowe kable HDMI zapewniają wyjątkową jakość dźwięku i obrazu w muzyce, filmach, telewizji i grach. Zaawansowane kable HDMI oferują szerszemu gronu entuzjastów A/V to, co najlepszego w firmie Chord Company

Po długotrwałym projekcie badawczo-rozwojowym w swojej fabryce firma Chord Company wprowadziła na rynek trio wysoce zaawansowanych kabli HDMI, z flagowym modelem oferującym odtwarzanie do 8K, prędkość transferu 48 Gb/s i zaawansowane chipsety (do HDMI 2.1), na czele. Nowe kable HDMI firmy Chord Company objęte są dożywotnią gwarancją i dają wyjątkowe efekty w szerokiej gamie systemów A/V. Wśród zastosowanych w nich technologii znajdziemy zaawansowane ekranowanie oraz legendarną jakość, wynikającą z ręcznej produkcji.

Nowe kable HDMI, wśród których znajdziemy konstrukcje miedziane, optyczne i hybrydowe, są destylacją 35 lat brytyjskiego projektowania i produkcji kabli w trzech kategoriach jakościowych, które zgrabnie wpasowują się w dobrze znaną grupę produktów Chord Company. Należą do nich Clearway HDMI, Shawline HDMI i Epic HDM. Trzej nowicjusze dołączają do już oferowanego kabla z podstawowej serii c-View HDMI.
Kable HDMI firmy Chord Company wykorzystują te same wysokiej jakości materiały i unikalne techniki konstrukcyjne, z których słynie firma z Wiltshire, oferując fanom muzyki, filmów, telewizji i gier wszystkie zalety płynące ze stosowania produkowanych przez nią kabli. Ich jakość, niezawodność i specyfikacja powodują, że będą one idealne do instalacji, w których częsta zamiana kabli nie jest ani pożądana, ani praktyczna.
Każdy model HDMI firmy Chord Company jest ręcznie wykonywany i oferowany w szerokiej gamie standardowych długości. Ich zaawansowana specyfikacja umożliwia również wykonanie dłuższe odcinków, w tym niestandardowe zamówienia aż do 150 m (Shawline HDMI).

Clearway HDMI
Clearway HDMI to materiały i ekranowanie na wyższym niż wcześniej poziom – niklowane wtyki, lepsza przepustowość i grubsze, wysokiej jakości miedziane przewody pokryte izolacją ze spienionego polietylenu. Pięć par przewodów zostało indywidualnie zaekranowanych, a następnie dodatkowo zabezpieczono je podwójnym ekranem zewnętrznym z folii aluminiowej.

Zaawansowana konstrukcja Clearway umożliwia Chord Company oferowanie dłuższych odcinków (0,75–10 m), oferując wsparcie dla: 4K2K; HDR 6 Hz 18 GB/s; HDCP2.2; Deep Colour; Ethernet/kanał zwrotny audio; 1080p; 3D i wszystkie formaty audio HDMI.

Shawline HDMI AOC (Active Optical Cables)
Do budowy Shawline HDMI AOC wykorzystano wysokiej jakości chipset True HDMI 2.0 na obu końcach oraz włókna szklane najwyższej klasy OM3 (przepustowość ponad 10 Gb), zamiast typowego OM2 (przepustowość do 1 Gb). Oprócz pełnej jakości obrazu 4K HDR, Shawline HDMI AOC korzysta ze światłowodu, co gwarantuje lepszy dźwięk i powoduje, ze kabel jest odporny na szumy HF. Shawline HDMI jest dostępny w standardowych długościach 1-20 m, z niestandardowymi długościami do 150 m dostępnymi na specjalne zamówienie.

Epic HDMI AOC

Flagowy Epic HDMI AOC to kompatybilna z 8K hybryda optyczno-miedziana z rozbudowaną ochroną przed szumami HF. Miedziane elementy Epic HDMI zostały zmodernizowane pod kątem lepszej izolacji mechanicznej, a zaawansowany chipset HDMI 2.1 oferuje maksymalną, dostępną obecnie, jakość przesyłu, dzięki czemu nowy kabel idealnie nadaje się do instalacji, chroniąc je przed zmianami w przyszłości.

Oprócz poprawionych aspektów mechanicznych, lepszej jakości obrazu i większej liczbie klatek na sekundę, konfiguracja optyczna zapewnia także lepszą jakość dźwięku i (podobnie jak Shawline HDMI) jest również odporna na szumy HF. HDMI 2.1 może przesyłać obraz w jakości do 10K przy 100 Hz, dzięki czemu idealnie spełnia wymagania gier na wysokim poziomie.

Chord Company HDMI AOC (aktywne kable optyczne)
Od kilku lat Chord Company bada technologię optyczną, która zapewnić pełną przepustowość wymaganą przez dzisiejsze (i jutrzejsze!) odtwarzacze plików, procesory, konsole gier i ekrany.
W przeciwieństwie do kabli TOSLINK, w których cały sygnał jest przenoszony przez światłowody, kabel HDMI AOC jest zaawansowaną hybrydą siedmiu miedzianych kabli i czterech światłowodów. Zaletą światłowodu jest to, że nie przechwytuje szumów HF, w przeciwieństwie do miedzi. Ta potencjalna słabość kabli miedzianych, w połączeniu z dłuższymi długościami, oznacza że ​​szumy HF generowane w kablu uziemienia są nieuniknione.
Mimo że jest to cyfrowy kabel „optyczny”, inżynierowie Chord Company zagwarantowali pełną ochronę elementów miedzianych przed zewnętrznymi zakłóceniami HF. Dlatego pod zewnętrzną osłoną z PVC firma zastosowała system podwójnego ekranowania z folii aluminiowej, dzięki któremu udało się uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku i obrazu.
Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży Chord Company, powiedział:
„Cały zespół Chord Company jest zachwycony tym, że po wyczerpującym okresie badawczo-rozwojowym obejmującym lata, a nie miesiące, wprowadzamy na rynek tę gamę wyjątkowych kabli HDMI dla miłośników A/V. W trzech nowych kablach HDMI zawarliśmy wnioski wyciągnięte z 35 lat produkcji kabli, dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować jakość, z jakiej znana jest Chord Company, wymagającym fanom filmów, telewizji i gier na całym świecie”.