ARCAM wprowadził do swojej oferty cztery nowe urządzenia do kina domowego: AVR11, AVR21, AVR31 i AV41. To premiera najbardziej wszechstronnie wyposażonych urządzeń AV w historii firmy. Umożliwią one użytkownikom w pełni skorzystać z najnowszych technologii audiowizualnych, jednocześnie rozkoszując się porywającą muzykalnością, z której słyną projekty firmy ARCAM.

Ich specyfikacja po prostu zachwyca. Wszystkie modele obsługują 8K/60 fps; AURO-3D; Dolby Atmos; Dolby Vision; DTS:X; HDMI 2.1 z HDCP2.3 i HDR10+. Cała czwórka obsługuje również Apple Airplay2; Bluetooth z aptX HD; Google Chromecast; MQA; Spotify Connect; Roon; i TIDAL Connect. Jeśli chodzi o konwersję cyfrowo-analogową, zespół projektantów ARCAM wyposażył każdą z maszyn w dwa audiofilskie przetworniki cyfrowo-analogowe ESS9026PRO wraz z referencyjnymi regulatorami napięcia ESS. Te urządzenia są równie profesjonalne jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku, jak i obrazu.

Nawet jeśli dane urządzenie oferuje wszystkie najnowsze systemy przesyłania obrazu i dźwięku, to i tak największy wpływ na jakość dźwięku systemu zawsze będzie miało pomieszczenie. Aby rozwiązać ten dylemat, wraz z urządzeniami ARCAM otrzymujemy mikrofon do kalibracji pomieszczenia oraz system Dirac Live, najbardziej zaawansowane na świecie oprogramowanie do korekcji pomieszczenia. Pracując w harmonii z Dirac Live, nowe modele ARCAM zapewniają szersze pole odsłuchu, dokładną scenę dźwiękową, czystość i zrozumiałość głosów. System można dopasować do własnych preferencji. ARCAM wyposażył swoje maszyny także w Dirac Live Bass Control. Bazujący na Dirac Live, Dirac Live Bass Management automatycznie optymalizuje ustawienia niskich częstotliwości we wszystkich głośnikach.

AVR11 i AVR21 to siedmiokanałowe amplitunery AV ze wzmacniaczami pracującymi w klasie AB o mocy 7 x 85 W (wysterowane wszystkie kanały) i 7 x 110 W (wysterowane wszystkie kanały). Ich możliwości dekodowania sygnałów są ogromne. AVR11 oferuje natywną obsługę 12 kanałów, a jego starszy brat dodaje kolejne cztery kanały. AVR21 oferuje również wyjście HDMI, otwierając się w ten sposób na drugą strefę.

Zespół projektowy ARCAM wyposażył AVR31 w siedem kanałów wzmacniaczy pracujących w klasie G. W klasie G stosuje się wiele zasilaczy, podobnie jak w silniku samochodu hybrydowego, a nie tylko jedno źródło zasilania. Załóżmy, że mamy do czynienia z dynamicznym sygnałem, który wykracza poza możliwości pierwszego zasilacza. W takim przypadku stopniowo doprowadzane jest do pełnej mocy znamionowej zasilanie wtórne, w zależności od potrzeb. W rezultacie otrzymujemy potężny, wydajny prądowo flagowy amplituner AVR, który wykorzystuje dodatkową moc tylko w razie potrzeby.

ARCAM AV41 to high-endowy procesor AV, który zapewnia niesamowite wrażenia w kinie domowym. Kolekcja logotypów na przedniej ściance mówi o jego wielu talentach, a jego tylny panel oferuje zbalansowane wyjścia XLR dla wszystkich 16 kanałów, aby zapewnić najwyższej jakości analogowe połączenie ze wzmacniaczami mocy. Zaprojektowany w tym samym reżimie, co wszystkie pozostałe urządzenia ARCAM AV, służące zarówno do odtwarzania do muzyki, jak i filmów, AV41 doskonale łączy się ze wzmacniaczami mocy, PA720, PA240 i PA410.

 „Jakość audio i wideo nowej serii AVR jest po prostu spektakularna” — powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. planowania produktu i strategii w HARMAN Luxury Audio. „Połącz ją z najlepszym w swojej klasie zestawem funkcji, w tym w pełni nieskompresowanym przetwarzaniem wideo 8K HDMI i najnowszym immersyjnym dekodowaniem dźwięku, a otrzymasz wyjątkowe produkty, które nie mają sobie równych na rynku”.

O FIRMIE

ARCAM ma swoją siedzibę na obrzeżach słynnego uniwersyteckiego miasta Cambridge. Jego historia zaczęła się w klasyczny sposób: dwóch przyjaciół z pasją do muzyki i elektroniki spotkało się podczas studiów inżynierskich na Uniwersytecie w Cambridge i założyło Amplification and Recording Cambridge w 1976 roku.

Firma rozwija i produkuje odtwarzacze CD od prawie 30 lat i od 40 lat oferuje kolejne wersje wzmacniacza, z którym firma zaczynała w elektronice użytkowej, a już w 1995 roku rozszerzyła swoją ofertę o elektronikę kina domowego, zyskując reputację na światowym poziomie za stworzenie jednych z najlepiej brzmiących urządzeń AV. Firma Arcam opracowała również swoje odtwarzacze DVD, a ostatnio odtwarzacze Blu-ray od podstaw w Wielkiej Brytanii, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w budowie odtwarzaczy CD, aby mieć pewność, że odtwarzają one w równie doskonały sposób zarówno muzykę, jak i filmy.

Opracowane samodzielnie techniki służące zachowywaniu bez zmian i przetwarzaniu najdelikatniejszych sygnałów oraz odtwarzaniu muzyki ze wszystkimi jej subtelnościami, niuansami i ekscytacją w nienaruszonym stanie są teraz częścią DNA firmy ARCAM. A ponieważ dźwięk przechodzi do formatów o jeszcze wyższej rozdzielczości, producent ten jest zdeterminowany, aby jego produkty nadal wiernie służyły muzyce i zapewniały słuchaczowi maksymalną przyjemność.

Systemy Hi-Fi i kina domowego nieustannie ewoluują, a firma ARCAM i jej dystrybutorzy pomagają użytkownikom nadążyć za najnowszymi osiągnięciami, pomagając im podejmować właściwe decyzje. Bez względu na to, jaka technologia pojawi się w przyszłości, ARCAM jest przekonany, że może zaprojektować systemy, które uzyskają absolutnie najlepszą jakość w dowolnym dostępnym formacie.

ARCAM pokazał, że wysokiej klasy inżynieria może zdziałać cuda, ożywiając muzykę i filmy: teraz daje coraz więcej sposobów na to, aby to robić dla szybko zmieniającego się świata rozrywki, opracowując nowe produkty, aby jak najlepiej wykorzystać to, co przyniesie przyszłość.