Firma Chord Company po raz pierwszy zastosowała swoje 38-letnie doświadczenie w produkcji kabli do dystrybucji energii. Specjalista z Wiltshire zaprezentował dwie listwy zasilające PowerHAUS, będące bezkompromisową syntezą wiedzy projektowej, wszechstronności i wysokiej jakości wykonania.

Oparte na oryginalnym projekcie i dostępna w dwóch wersjach obciążalności prądowej, S6 (Studio) i flagowy M6 (Master), to sześciogniazdkowe listwy dystrybucyjne PowerHAUS. Są one wynikiem jednej z najdłuższych faz rozwoju produktu, jakie firma kiedykolwiek podjęła – wstępne badania podjęte zostały już w 2003 roku.

Listwy te zostały zaprojektowane i są montowane w Wielkiej Brytanii. Dostępne są zarówno w specyfikacji brytyjskiej, jak i europejskiej. Odzwierciedlają one wieloletnią wiedzę firmy Chord na temat przesyłania sygnału i zasilania oraz korzystają z MainsARAY, unikalnej wersji sprawdzonej, zastrzeżonej technologii firmy ARAY, która została specjalnie przeprojektowana do dystrybucji energii.

Praktycznie każdy element zastosowany przy budowie PowerHAUS jest bezkompromisowy i został wyprodukowany zgodnie z jego przeznaczeniem. W związku z tym zarówno M6, jak i S6 unikają stosowania szumiących filtrów, neonowych wskaźników zasilania i przełączników, ponieważ wszystkie one obniżają jakość dźwięku. Ich solidna aluminiowa konstrukcja minimalizuje również efekt mikrofonowania.

Długoterminowe badania firmy Chord Company wykazały, że najlepsza konfiguracja okablowania zapewniająca jakość dźwięku pozwala uniknąć łączenia w gwiazdę. Zamiast tego firma wykorzystała trzy izolowane, biegnące równolegle, szyny zbiorcze, ograniczając tym samym punkty połączeniowe, a następnie redukując szumy wysokiej częstotliwości. Oddzielenie szyny uziemiającej od toru z napięciem przyniosło również dalszą poprawę jakości dźwięku podczas testów.

Flagowa listwa M6 oferuje najlepszą jakość dźwięku. Wykorzystuje ona trzy hybrydowe moduły MainsARAY zamontowane równolegle (zamiast szeregowo). S6 zachowuje wiele podstawowych funkcji M6, ale w niższej cenie.

Listwy PowerHAUS korzystają ze specjalnie dobranych, wysokiej jakości kabli o dużej grubości, z gniazdami wybranymi nie tylko ze względu na ich niezawodność, ale także jakość dźwięku. Wysokiej klasy 16-amperowe gniazdo IEC pozwala listwom PowerHAUS poradzić sobie z nawet najbardziej wymagającymi domowymi systemami audio.

PowerHAUS – dodatkowe informacje

Od momentu powstania w 1984 roku firma Chord Company zajmuje się dystrybucją napięcia zasilającego po to, aby móc testować i demonstrować na wystawach audio swoje kable przenoszące sygnał audio i wideo.

Przez lata firma była świadkiem rozwoju wielu różnych form i topologii okablowania, zarówno profesjonalnych, jak i domowych. Różniły się one stosowaniem specjalnych kabli ze specjalistycznymi złączami i wieloma różnymi kombinacjami filtrów, aż po okablowanie sprzętu na stałe. Te różne podejścia czasami skutkowały mniejszą bądź większą poprawą dźwięku, ale wiele z tych projektów nie spełniało niestety przepisów dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego.

W 2003 roku firma Chord zaczęła opracowywać system dystrybucji energii, który byłby odpowiedni do własnego użytku, a później dla klientów, przy użyciu okablowania w gwiazdę. Pierwszy etap polegał na poprawie jakości wszystkich kabli wewnątrz obudowy.
Z czasem pojawiły się prośby o opracowanie czegoś odpowiedniego dla większych systemów, wymagającego większej liczby gniazd do zasilania. Wraz z ogromnym wzrostem liczby szumów RFI i przy coraz większej popularności zasilaczy impulsowych w nowoczesnych systemach audio, okablowanie w gwiazdę nie było już, w opinii Chord Company, rozwiązaniem, do którego należy podłączać wiele źródeł zasilania.

Po opracowaniu technologii ARAY dla interkonektów firma rozważała już stworzenie GroundARAY i PowerARAY, aby wypróbować ich wpływ na zasilanie systemów. Zaczęło się od przyjrzenia się interakcjom zachodzącym między fazą napięcia a przewodem neutralnym („ziemi”) i od próby utrzymania jak najczystszego prowadzenia uziemienia (wszelkie zakłócenia w tej linii powodują problemy z napięciem zasilającym). Opracowanie techniki MainsARAY doprowadziło do powstania PowerHAUS.

Specyfikacja techniczna

  • Sześć gniazd zasilających (UK lub Schuko)
  • Gniazdo IEC: 16 A
  • Obciążalność: 13 A (UK)/16 A(EU)
  • Napięcie zasilające: 100-250 V
  • Częstotliwość: 50/60 Hz

O firmie Chord

Chord Company to wiodący brytyjski producent wysokiej jakości kabli A/V. Firma od ponad 30 lat starannie projektuje i ręcznie buduje najwyższej jakości kable audio w Wielkiej Brytanii dla wymagających klientów w ponad 50 krajach.

Chord Company kieruje się bezkompromisowym pragnieniem tworzenia muzyki „na żywo”, niezależnie od źródła. Zespół Chord jest niezwykle dumny z realizacji tego celu, czego efektem są wiodące w swojej klasie kable, zarówno standardowe, jak i na zamówienie. Własny projekt i produkcja zapewniają pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym, gwarantując spójność i tworząc rodzinę produktów kablowych, którą tysiące melomanów wybierają, aby umożliwić swoim systemom audio działanie z jak najlepszymi wynikami.