Monitor Audio Group przedstawia swoje nowe flagowe kolumny Hyphn – niezrównany, ostateczny, bezkompromisowy pokaz obecnych możliwości projektowych, inżynieryjnych i produkcyjnych firmy oraz jej przyszłych ambicji.

Essex, Wielka Brytania – 2 maja 2023 r.:

„Szczególną korzyścią płynącą z bycia niezależnym producentem jest możliwość kontrolowania kierunku rozwoju oraz odkrywania pomysłów i wyzwań technicznych z pełną swobodą twórczą. Zadaliśmy sobie więc pytanie: co byłoby możliwe, gdybyśmy zebrali razem wszystko, czego nauczyliśmy się przez ponad 50 lat projektowania, konstruowania i budowania głośników? Był tylko jeden sposób, aby się tego dowiedzieć; trzy lata później z przyjemnością przedstawiamy odpowiedź. Hyphn nie przypomina niczego, co stworzyliśmy wcześniej my lub ktokolwiek inny: to najbardziej ambitny, zaawansowany technicznie i potężny głośnik w historii Monitor Audio Group. To ostateczna demonstracja możliwości, które rozwinęliśmy w ciągu pierwszych pięciu dekad – i kształt tego, co stanie się w przyszłości”.

Rob Barford, dyrektor naczelny Monitor Audio Group

Hyphn, wersja produkcyjna prototypu Concept 50, pokazanego w 2022 roku, jest sumą zbiorowego doświadczenia i wiedzy zespołu Monitor Audio. Dzięki radykalnie nowej konstrukcji, innowacjom technicznym, wysokiej mocy i jakości zapewnia znacznie lepsze wrażenia słuchowe oraz wyjątkowy dizajn.

Techniczna perfekcja

Sercem Hyphn jest M-Array. Ta unikalna konfiguracja, opracowana przez inżynierów firmy Monitor Audio, składa się z pojedynczego przetwornika wysokotonowego otoczonego co najmniej sześcioma 2-calowymi przetwornikami średniotonowymi. Rezultatem jest wyjątkowa przejrzystość sceny dźwiękowej, pozwalająca słuchaczowi precyzyjnie zlokalizować poszczególne instrumenty i wokale.

Przetwornik wysokotonowy wykorzystuje nową membranę Micro Pleated Diaphragm III (MPD III) trzeciej generacji, zapewniając większy, wyraźniejszy i bardziej spójny dźwięk. Ta sama technologia, opracowana przez inżynierów-akustyków firmy Monitor Audio dla prototypu Concept 50, pojawia się również w najwyższej klasy głośnikach podłogowych Platinum Series 3G.

Sześć 2-calowych przetworników średniotonowych jest wyposażonych w membrany Rigid Diaphragm Technology III (RDT III) firmy Monitor Audio, wprowadzone do naszych nowych kolumn w 2022 roku, w celu zwiększenia przejrzystości dźwięku.

System M-Array jest umieszczony prostopadle pomiędzy dwoma filarami Hyphn, z których każdy skrywa parę potężnych 8-calowych przetworników basowych, skierowanych do wewnątrz, w konfiguracji redukującej naprężenia mechaniczne, co skutkuje prawie zerową siłą wibracji ze strony przetworników, zarówno wewnątrz nich, jak i na zewnątrz. Cewki drgające o dużej średnicy redukują zniekształcenia harmoniczne, zapewniając czysty, zwarty i mocny bas.

Moc i precyzja

Kolumny Hyphn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić lepszą kontrolę basów, ich szybszą reakcję i wyższą dynamikę, a także wyjątkową szczegółowość wysokich tonów i wyższej średnicy. Zwrotnice zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić precyzyjne, kontrolowane działanie w całym spektrum częstotliwości. Są to najmocniejsze kolumny, jakie firma Monitor Audio kiedykolwiek wyprodukowała.

Kształt Geniuszu

Hyphn bierze swoją nazwę od terminu architektonicznego „myślnik” – ogniwa łączącego dwie oddzielne struktury. Każdy głośnik składa się z dwóch filarów, a między nimi umieszczono „myślnik” – system M-Array.

Obudowa jest wykonana z formowanego termicznie, precyzyjnie frezowanego kamienia mineralnego i akrylowego, tworzącego całkowicie sztywną konstrukcję. Dzięki uformowanym wraz z obudową rurom bas-refleksu, wzmacniającemu ożebrowaniu i usztywnieniom, grubych na 12-25 mm wewnętrznych i zewnętrznych ścianek, usztywnieniom wokół przetworników basowych z redukcją drgań, obudowa jest prawie pozbawiona wibracji. Minimalizuje to fizyczne zniekształcenia i pasożytnicze rezonanse, zapewniając optymalną klarowność i dokładność dźwięku.

Hyphn występują w trzech luksusowych wykończeniach – Pure Satin White, Matte Black i Matte Heritage Green.

Kluczowe cechy

  • Nowy flagowy głośnik jest najbardziej kreatywnym, zaawansowanym technicznie i potężnym modelem, jaki kiedykolwiek stworzyła firma Monitor Audio
  • Hyphn to techniczna ewolucja i produkcyjna wersja bardzo chwalonego prototypu Concept 50, zaprezentowanego z okazji 50-lecia firmy Monitor Audio w 2022 roku
  • Termin architektoniczny „myślnik” — połączenie między dwiema większymi strukturami uznano za odpowiednią nazwę, biorąc pod uwagę radykalny projekt głośników
  • Zastosowanie unikalnej technologii „M-Array” dla wysokich i średnich częstotliwości, z najnowszym przetwornikiem harmonijkowym i sześcioma 2-calowymi przetwornikami średniotonowymi o całkowicie sztywnych membranach
  • Wyposażone w dwie pary potężnych 8-calowych przetworników basowych z redukcją drgań
  • W każdej kolumnie znajduje się łącznie jedenaście przetworników
  • Hyphn posiadają, precyzyjnie frezowaną termoformowaną obudowę z kamienia mineralnego i akrylowego
  • Dostępne są w trzech luksusowych wersjach wykończenia: matowa czerń, matowa biel i matowa zieleń „Heritage”
  • Zaprojektowane, skonstruowane i wykonane całkowicie we własnym zakresie w Wielkiej Brytanii

Dostęność i ceny

Kolumny Hyphn będą dostępne u wybranych partnerów na całym świecie od 2 maja 2023 roku.
Ceny wynoszą: 70 000 GBP/82 500 EUR/92 500 USD za parę.

monitoraudio.com/hyphn