PL-IW 3G to wszechstronny głośnik ścienny o wysokiej jakości dźwięku, w którym znajdziemy najnowsze innowacje akustyczne serii Platinum 3G, w tym przetwornik wysokotonowy MPD III. Model ten zapewnia wyjątkowe brzmienie, korespondujące z wyjątkową budową i znakomitym wzornictwem, znanymi z wolnostojących modeli z tej serii.

Firma Monitor Audio z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek PL-IW 3G, głośnika ściennego Platinum Series 3G. Ten flagowy model został zaprojektowany z myślą o wysokiej klasy systemach teatralnych i dwukanałowych systemach stereo, w których wymagany jest dokładny, czysty i realistyczny dźwięk. Zapewnia maksymalną skalę i uderzenie, ale przy minimalnym wpływie na wygląd pomieszczenia. Jego wyjątkowa konstrukcja pozwala na zamontowanie go w dowolnym miejscu w systemie, zarówno jako model LCR z przodu, jak i jako bardzo skuteczny głośnik surround lub tylny.

To architektoniczne rozszerzenie serii Platinum 3G zostało wprowadzone na rynek w ramach obchodów 50-lecia firmy Monitor Audio. W jego konstrukcji wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie. Seria Platinum 3G opiera się na naszej wizji przybliżenia słuchacza do perfekcji dźwiękowej i wizualnej, dzięki czemu jej modele to prawdziwe obiekty pożądania, które pogłębiają związek między słuchaczem i dźwiękiem.

Innowacje akustyczne

Trójdrożny PL-IW 3G, definiując na nowo to, co jest osiągalne dla domowego sprzętu audio wysokiej klasy, jest wyposażony w nowy przetwornik wysokotonowy trzeciej generacji Micro Pleated Diaphragm (MPD III). Ten zapierający dech w piersiach głośnik, opracowany przez inżynierów firmy Monitor Audio podczas tworzenia przełomowego prototypu firmy „Concept 50”, został zaprezentowany na początku tego roku w ramach obchodów 50. rocznicy firmy.

W MPD III zastosowaliśmy innowacyjną technologię, która redukuje zniekształcenia i wyrównuje pasmo przenoszenia, a zoptymalizowany falowód zapewnia kontrolowaną kierunkowość, poprawiając zarówno scenę dźwiękową, jak i czułość. Wszystko to prowadzi do większego, wyraźniejszego i bardziej spójnego dźwięku, co pozwala PL-IW 3G na wykreowanie najbardziej wciągających wrażeń: muzyka i film odbierane są przez nas z niewiarygodną precyzją i klarownością, z poziomem precyzji i szczegółowości, których nigdy wcześniej nie doświadczyliście.

Obudowa PL-IW 3G wykonana została ze wzmocnionej i usztywnionej wewnątrz 25-milimetrowej płyty MDF i stali. Model ten oferuje regulowany układ przetworników średnio-wysokotonowych, podobny do tego stosowanego w serii Cinergy Theatre z certyfikatem THX Ultra. Rozwiązanie to pozwala na ustawienie PL-IW 3G w pionie lub poziomie, co idealnie sprawdzi się w zastosowaniach LCR i zapewnia precyzję tonalną w systemie kinowym.

  Oprócz przetwornika wysokotonowego MPD III, w modelu tym znajdziemy:

  • Membranę RDT III zastosowaną we wszystkich głośnikach średniotonowych i basowych serii Platinum 3G. Niezwykle mocny stożek zbudowany jest z trzech odrębnych warstw. Rdzeń o strukturze plastra miodu Nomex jest umieszczony pomiędzy ultracienką i bardzo sztywną warstwą C-CAM (aluminium powlekane ceramiką) oraz podwójną warstwą jednokierunkowego włókna węglowego, które są ułożone warstwowo i połączone pod kątem 90 stopni względem siebie, zapewniając równomierne naprężenia. Superlekka, a jednocześnie niezwykle wytrzymała membrana RDT III działa jak doskonały tłok, a w połączeniu z najnowszym zoptymalizowanym i wyprofilowanym zawieszeniem oraz koszem pozwala głośnikom średnio- i niskotonowym PL-IW 3G pochwalić się najniższymi zniekształceniami spośród wszystkich głośników w historii Monitor Audio.
  • Przetworniki niskotonowe są wyposażone w cewki o dużej średnicy, uzwojone na krawędzi, krótsze niż szczelina magnetyczna, co zapewnia wyjątkową odporność na wysoką moc. Nowe cewki umożliwiają większe i bardziej liniowe wychylenie przetwornika, co skutkuje szerszym zakresem dynamiki z większą kontrolą, a w efekcie imponującymi poziomami zwartego, głębokiego, mocnego basu.
  • Opatentowany filtr DCF (Dynamic Coupling Filter) pomaga tłumić nadmiar energii o wysokiej częstotliwości wytwarzanej przez przetwornik. Jest on perforowany, co pomaga w chłodzeniu cewki i uwalnia ciśnienie powietrza zza membrany – oznacza to, że głośniki oferują bardziej naturalny i realistyczny dźwięk.

   Kluczowe cechy:

   • Przetworniki: dwa 6,5-calowe przetworniki basowe, pojedynczy 4-calowy przetwornik średniotonowy i przetwornik MPD III umieszczone w obrotowej obudowie zapewniającej wszechstronność LCR
   • Przetworniki wysokotonowe MPD III trzeciej generacji redukują zniekształcenia, wygładzają pasmo przenoszenia i zapewniają szerszy, czystszy, bardziej spójny i realistyczny dźwięk
   • Membrana RDT III zapewnia kontrolę podobną do tłoka nawet przy najbardziej ekstremalnych wychyleniach, zapewniając bardziej precyzyjny, realistyczny balans tonalny i niższe zniekształcenia
   • Krótsza od szczeliny cewka zapewnia lepszą pracę przetwornika, realistyczną dynamikę i mniejsze zniekształcenia
   • Opatentowany mechanizm DCF (Dynamic Coupling Filter) zapewniający bardziej naturalny dźwięk

   O Monitor Audio

   Misją firmy Monitor Audio, założonej w 1972 roku, jest uczynienie dźwięku ludzkim. Od pierwszego głośnika, kultowego MA1, marka rozwijała, wprowadzała innowacje, projektowała i udoskonalała, stosując pionierskie podejście, które składało kolejne wnioski patentowe. To etos, który w ogóle się nie zmienił. Tak naprawdę Monitor Audio jest jedną z nielicznych marek high-end audio, które wciąż opracowują nowe, najnowocześniejsze technologie.

   Cena detaliczna 26 990 zl brutto