Nasze marki

Poniżej znajdą Państwo opis marek będących w naszej ofercie. Wybraliśmy je spośród wielu innych, dostępnych na rynku, ze względu na jakość dźwięku i budowy, a także stosunek jakości do ceny – to najlepsze produkty, jakie można spotkać na rynku.

 

MONITOR AUDIO | Wielka Brytania

MONITOR AUDIO Ltd jest brytyjską marką, specjalizującą się w kolumnach głośnikowych oraz przenośnych systemach Wi-Fi oraz Bluetooth. Od ponad 40 lat dostarcza ona wyjątkowe rozwiązania, zarówno dla melomanów, jak i miłośników filmów. Wśród posiadaczy kolumn tej marki są m.in. skrzypaczka Nicola Benedetti, wokalista Myles Kennedy oraz założyciel grupy Black Sabbath Tony Iommi. W jej ofercie znajdziemy zarówno niedrogie, jak i high-endowe systemy stereo i wielokanałowe, a także głośniki montażowe oraz ogrodowe.

monitoraudio.com

CAMBRIDGE AUDIO | Wielka Brytania

Firma CAMBRIDGE AUDIO powstała w 1968 roku. Jej inżynierowie wierzą, że muzyka jest w życiu najważniejsza i dlatego powinna wyjątkowo brzmieć. Ich misją jest wprawianie w zachwyt ludzi, którzy naprawdę kochają muzykę i sprawienie, aby doświadczali wszystkich emocji i namiętności, jakie były w zamierzeniach ich ulubionych kompozytorów, autorów piosenek i wykonawców. Zaprojektowane w Anglii niezrównane produkty Cambridge Audio są piękne, innowacyjne i fantastycznie zbudowane.

cambridgeaudio.com | cambridge-edge.pl

ARCAM | Wielka Brytania

Siedziba firmy ARCAM znajduje się tuż obok słynnego uniwersytetu Cambridge. Jej historia zaczęła się klasycznie: dwóch przyjaciół, pasjonatów muzyki, spotkało się w czasie studiów inżynierskich na Cambridge. W 1976 roku założyli Amplification and Recording Cambridge, w skrócie ARCAM. Obecnie to specjalista produkujący wzmacniacze stereo wielokanałowe amplitunery AV i odtwarzacze SACD, jak również całą gamę niewielkich przetworników D/A.

arcam.co.uk | arcam.pl

MOON by SIMAUDIO | Kanada

Simaudio MOON to kanadyjska firma będąca liderem audio high-end. Oferuje ona wzmacniacze – zintegrowane i dzielone – a także odtwarzacze CD i streamery oraz przetworniki cyfrowo-analogowe. Inżynierowie firmy MOON wierzą, że nic nie powinno stać pomiędzy autentyzmem wykonania i słuchaczem. Ich celem jest jak najlepsze przybliżenie tych dwóch sytuacji; intymność wykonania jest ich pasją. W przeciwieństwie do wielu firm goniących za nowinkami, które w krótkim czasie stają się przestarzałe technologicznie MOON oferuje produkty odporne na zmianę technologii.

simaudio.com

ROKSAN | Wielka Brytania

ROKSAN jest legendarną brytyjską firmą mającą siedzibę w Londynie. Założona w 1985 roku od 32 lat znana jest zarówno z wysokiej klasy gramofonów, jak i znakomitej, przystępnej cenowo elektroniki. Jej oferta podzielona jest na kilka serii.
Wśród gramofonów znajdziemy zarówno niedrogie modele, jak i high-endowy model Xerxes 20 Plus. Do kompletu dostaniemy także dwa inne ramiona: Pug i Artemiz i wkładki: Corus Silver i Shiraz. Jej elektronika podzielona została na trzy serie: Caspian M2, K3 i Blak. Każda z nich zapewnia bezbłędny dźwięk i ponadczasowe wzornictwo.

roksan.com

THE CHORD COMPANY | Wielka Brytania

THE CHORD COMPANY jest specjalistą zajmującym się produkcją całej gamy okablowania, od interkonektów, kabli głośnikowych i sieciowych, po kable wizyjne HDMI oraz cyfrowe, w tym USB. Założona w 1985 roku przez Sally’ego Kennedy’ego wciąż zadziwia świat fantastycznymi produktami, kosztującymi znacznie mniej niż podobne rozwiązania konkurencji. Jej produkty znajdują odbiorców zarówno w świecie hi-fi, jak i audio profesjonalnego. Ciągłe poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań powoduje, ze produkty Chorda oferują unikatowe rozwiązania.

chord.co.uk

WIREWORLD | USA

WIREWORLD to amerykański producent, specjalizujący się w okablowaniu systemów audio i audio-wideo. David Salz zakładając firmę miał jasny cel: w naukowy sposób odkryć, dlaczego jedne kable brzmią inaczej niż inne i zbudować jeszcze lepsze. Historia firmy pokazuje, że mu się to w pełni udało, a jej produkty można znaleźć zarówno w stereofonicznych systemach początkujących melomanów, miłośników kina domowego, jak i w kosztujących setki tysięcy dolarów systemach high-end. Dzisiaj to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek audio na świecie z bogata ofertą na każdą kieszeń.

wireworldcable.com

NORDOST | USA

wykonane na potrzeby przemysłu kosmicznego we współpracy z agencją kosmiczną NASA.
Produkty Nordosta znane są z nieprawdopodobnej szybkości, dynamiki i pięknej barwy.
Obecnie firma może się pochwalić wieloma znaczącymi patentami i technologiami, takimi, jak: Micro Mono-Filament i Dual Micro Mono-Filament.

nordost.com

PURIST AUDIO DESIGN | USA

Marka Purist Audio Design narodziła się ponad 30 lat temu w garażu Jima Auda. Podstawowym elementem budowy są dla niej materiały. W swoich kablach używa stopów metali, a nie po prostu miedzi czy samego srebra. Produkty Purist Audio Design doskonale funkcjonują redukując minimalne zakłócenia takie jak RF i EMI/EMF. Purist Audio Design, firma innowacyjna i wciąż poszukująca nowych dróg rozwoju.

puristaudiodesign.com | puristaudiodesign.pl

SCP | USA

SCP, firma z siedzibą w USA, produkuje najwyższej jakości przewody głośnikowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkie przewody głośnikowe SCP wytwarzane są z przewodników z najczystszej miedzi beztlenowej w celu dostarczenia optymalnej jakości dźwięku w dowolnym systemie audio.

scpcat5e.com

REL | Wielka Brytania

Firma REL ACOUSTICS jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych specjalistów w swojej branży – jej subwoofery można znaleźć w najlepszych systemach audio na świecie. To jeden z nielicznych producentów, którego subwoofery sprawdzają się nie tylko w kinie domowym, ale również, a może przede wszystkim, w systemach stereofonicznych. Jako jedna z pierwszych oferowała wyrafinowane łącza wysokopoziomowe, a teraz również łączność bezprzewodową bez kompresji.

rel.net | relacoustics.pl

Acoustics Energy| Wielka Brytania

Firma Acoustic Energy została założona w 1987 roku wraz z wprowadzeniem na rynek światowej sławy głośnika AE1, wyznaczając nowe standardy w branży w zakresie jakości dźwięku z kompaktowej obudowy. W 1994 roku połączyła siły z zagranicznym partnerem produkcyjnym, aby umożliwić marce rozszerzenie jej globalnego zasięgu poprzez szersze portfolio produktów. W 2017 roku firma ponownie stała się w całości własnością brytyjską. Od ponad 30 lat produkty Acoustic Energy cieszą się uznaniem krytyków i dziennikarzy na całym świecie, pomagając zapewnić jej status jednej z najbardziej cenionych brytyjskich marek w branży audio.

acoustic-energy.co.uk

Cabasse | Francja

Francuska firma CABASSE istnieje od 1950 roku, , a jej cechą charakterystyczną kolumn tej firmy są koaksjalne głośniki, emitujące dźwięk z jednego punktu.
Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela Georgesa Cabasse. Oprócz nazwy firma otrzymała od swojego założyciela również pełną spuściznę dźwiękowego geniuszu charakterystyczną dla francuskiej rodziny Cabasse. Już w 1740 roku rzemieślnik z miejscowości Mirecourt w górach Vosges nazwał swoje pierwsze ręcznie wykonane skrzypce właśnie Cabasse. Od tego czasu kolejni lutniści podążają za pięcioma już pokoleniami swoich poprzedników zaopatrując europejskich odbiorców w skrzypce, altówki i wiolonczele cieszące się niemalejącą popularnością we współczesnych orkiestrach.

cabasse.com

BLOK | Wielka Brytania

Firma BLOK powstała w 2003 roku i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mebli audio – jej siedziba główna znajduje się w Saffron Walden, w hrabstwie Essex. Oferowana przez nią ikoniczna seria STAX charakteryzuje się minimalistycznym projektem i znakomitym wpływem na dźwięk i obraz urządzeń. Monitor Audio od dłuższego czasu była gorącym zwolennikiem firmy Blok, korzystając z jej mebli na różnego rodzaju pokazach i wystawach, na których prezentowane były produkty, należącej do niej, marki Roksan oraz kolumn Monitor Audio.

blokdirect.com | blokdirect.pl

PRIMARE | Szwecja

PRIMARE jest szwedzką firmą specjalizującą się w produkcji elektroniki audio – wzmacniaczy oraz źródeł sygnału. Jej produkty mają niezwykle solidne obudowy i wyrafinowane komponenty. Dzięki modułowej budowie, a także ekologicznemu podejściu, czyli trwałości i długowieczności produktów, łatwości użytkowania i głęboko satysfakcjonującej jakości dźwięku, Primare gwarantuje bazę dla stale rozwijającej się muzyki i doznań wizualnych w całym ich bogactwie i różnorodności, niezależnie od tego, czy źródło jest analogowe czy cyfrowe przewodowe lub bezprzewodowe, przechowywane lub przesyłane strumieniowo.

primare.net

AUDIOVECTOR | Dania

AUDIOVECTOR to duńska, rodzinna firma, założona w 1979 roku przez Ole Klifotha. Założył ją z zamiarem stworzenia doskonałego głośnika dla światowego rynku high-end. Celem firmy nadal jest produkcja wysokiej jakości i naturalnie brzmiących głośników dla melomanów i audiofilów na całym świecie. Syn założyciela, Mads Klifoth, dyrektor generalny firmy, pragnie uhonorować to wyjątkowe DNA i tradycję. Produkty Audiovector są wytwarzane ręcznie z najlepszych materiałów i ręcznie składane z dużą dbałością o szczegóły. Każdy głośnik jest projektowany, opracowywany i produkowany we własnym warsztacie zgodnie z wyjątkowymi standardami.

audiovector.com | audiovector.com.pl

CARDAS AUDIO | USA

CARDAS AUDIO to amerykańska firma założona przez George’a Cardasa. Jej kable są w całości wykonywane w USA i ręcznie konfekcjonowane w zakładzie w Bandon, w stanie Oregon. W ofercie znajdziemy kable głośnikowe, interkonekty analogowe RCA i XLR, kable cyfrowe i wideo. Oprócz różnego typu kabli połączeniowych, sieciowych itd. oferuje różnego rodzaju akcesoria, np. wtyki i gniazda, a także słuchawki douszne. Cechą szczególna jej produktów jest stosowanie w ich konstrukcji tzw. „złotego podziału” („Golden Ratio”).

cardas.com

RUARK AUDIO | Wielka Brytania

RUARK AUDIO to brytyjska firma rodzinna założona w 1986 roku z siedzibą na południowo-wschodnim wybrzeżu Anglii, a jej niesamowity zespół to prawdziwi pasjonaci. Jej założycielem i dyrektorem jest Alan O’Rourke, którego do pasją do muzyki zaraził ojciec, pracujący w brytyjskim przemyśle audio w latach 60. i 70. XX wieku. Początkowo firma tworzyła kolumny dla miłośników muzyki, ale od 2006 roku swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje do tworzenia radioodbiorników, kolumn Bluetooth oraz systemów muzycznych all-in-one, które wyglądają i brzmią fantastycznie w każdej przestrzeni.

ruarkaudio.com | ruarkaudio.pl

AMPHION | Finlandia

Firma AMPHION LOUDSPEAKERS Ltd. została założona w 1998 roku specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kolumn głośnikowych, zarówno do systemów domowych, jak i przestrzeni profesjonalnych, takich, jak studia nagraniowe. Jej projekty wyróżniają się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i perfekcyjnym odwzorowaniu brzmienia nawet przy niskim poziomie głośności. Cechą, która wyróżnia produkty firmy Amphion jest ich brak wrażliwości na niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego, dzięki czemu z łatwością wypełniają każdą przestrzeń wysokiej jakości dźwiękiem. Aby zagwarantować najwyższy poziom doskonałości konstrukcji i perfekcji brzmienia, wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Finlandii.

amphion.fi | amphion.pl

CHORD ELECTRONICS | Wielka Brytania

Korzenie CHORD ELECTRONICS odnajdziemy w branży lotniczej, gdzie inżynieria bez ograniczeń oznacza bezkompromisowe standardy. Ta koncepcja zaproponowana przez właściciela firmy Johna Franksa pomogła ukształtować jej filozofię od momentu powstania firmy w 1989 roku. Pierwsze wzmacniacze zostały dostarczone do BBC, a następnie do wiodących na świecie studiów, w tym Abbey Road, Sony Music (Nowy Jork), a później The Royal Opera. Dziś Chord Electronics stosuje własne technologie we wszystkich produktach.

chordelectronics.co.uk | chordelectronics.pl

SPENDOR | Wielka Brytania

Firma Spendor została założona w 1969 roku i jest jedną z najbardziej cenionych marek na świecie. Jest ona synonimem „brytyjskiej szkoły dźwięku” i korzysta z rozwiązań wypracowanych przez dział badawczy BBC. W ofercie Spendora znajdziemy zarówno linię Classic, jak i nowoczesne kolumny z serii A i D. W tej pierwszej wciąż doskonalone są rozwiązania BBC, a ich kształty doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na lata 60. ubiegłego wieku. Serie A i D testują najnowsze rozwiązania i będą pięknie wyglądały w każdym pomieszczeniu.

spendoraudio.com | spendoraudio.pl

HANA | Japonia

Hana jest jedną z najmłodszych japońskich marek audio – od 2015 roku dostępne są pod tą nazwą wkładki gramofonowe firmy Excel Sound Corporation. ESC, firma z Tokio, od 50 lat specjalizująca się w produkcji wkładek typu MC (Moving Coil) w systemie OEM dla innych firm. Teraz całe jej doświadczenie skupione zostało we wkładkach Hana. Są one budowane są ręcznie, przy skrupulatnej kontroli jakości na każdym etapie i reprezentują znakomity stosunek jakości do ceny, czego wynikiem są entuzjastyczne recenzje na całym świecie.

youtek.jp

Pro-Ject Audio Systems | Austria

Pro-Ject Audio Systems jest austriacką firmą, założoną w Wiedniu w roku 1990. Specjalizuje się ona w produkcji gramofonów oraz elektroniki. Najważniejszą zasadą, jaką się kieruje jej założyciel i szef, pan Heinz Lichtenegger, jest to, aby dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Zakłady produkcyjne w Republice Czeskiej oraz na Słowacji, są w stanie produkować duże serie ilościowe zgodnie ze standardem ISO 9001. Dziś PJ należy do największych producentów gramofonów analogowych na świecie, oferując szeroką gamę produktów „budżetowych” oraz bardziej zaawansowanych. W Polsce jej produkty są dostępne w wyspecjalizowanych salonach Reference i Top Phono Partner.

project-audio.com

Reavon | Francja

Francuskia firma REAVON specjalizuje się w odtwarzaczach wideo HD i Ultra HD oferując najbardziej zaawansowane na rynku urządzenia służące do odtwarzania płyt Blu-ray i Blu-ray 4K. Firma została stworzona przez inżynierów firmy Archisoft, którzy stoją za sukcesem marki Zappiti, zaangażowanych w wiodące technologie służące do odtwarzania plików wideo. W zamyśle jej oferta ma uzupełnić lukę powstałą po wycofaniu się z rynku audio-wideo firmy OPPO.

reavon.com | reavon.pl