Nasze marki

Poniżej znajdą Państwo opis marek będących w naszej ofercie. Wybraliśmy je spośród wielu innych, dostępnych na rynku, ze względu na jakość dźwięku i budowy, a także stosunek jakości do ceny – to najlepsze produkty, jakie można spotkać na rynku.

 

MONITOR AUDIO | Wielka Brytania

MONITOR AUDIO Ltd jest brytyjską marką, specjalizującą się w kolumnach głośnikowych oraz przenośnych systemach Wi-Fi oraz Bluetooth. Od ponad 40 lat dostarcza ona wyjątkowe rozwiązania, zarówno dla melomanów, jak i miłośników filmów. Wśród posiadaczy kolumn tej marki są m.in. skrzypaczka Nicola Benedetti, wokalista Myles Kennedy oraz założyciel grupy Black Sabbath Tony Iommi. W jej ofercie znajdziemy zarówno niedrogie, jak i high-endowe systemy stereo i wielokanałowe, a także głośniki montażowe oraz ogrodowe.

monitoraudio.com

CAMBRIDGE AUDIO | Wielka Brytania

Firma CAMBRIDGE AUDIO powstała w 1968 roku. Jej inżynierowie wierzą, że muzyka jest w życiu najważniejsza i dlatego powinna wyjątkowo brzmieć. Ich misją jest wprawianie w zachwyt ludzi, którzy naprawdę kochają muzykę i sprawienie, aby doświadczali wszystkich emocji i namiętności, jakie były w zamierzeniach ich ulubionych kompozytorów, autorów piosenek i wykonawców. Zaprojektowane w Anglii niezrównane produkty Cambridge Audio są piękne, innowacyjne i fantastycznie zbudowane.

cambridgeaudio.com | cambridge-edge.pl

ARCAM | Wielka Brytania

Siedziba firmy ARCAM znajduje się tuż obok słynnego uniwersytetu Cambridge. Jej historia zaczęła się klasycznie: dwóch przyjaciół, pasjonatów muzyki, spotkało się w czasie studiów inżynierskich na Cambridge. W 1976 roku założyli Amplification and Recording Cambridge, w skrócie ARCAM. Obecnie to specjalista produkujący wzmacniacze stereo wielokanałowe amplitunery AV i odtwarzacze SACD, jak również całą gamę niewielkich przetworników D/A.

arcam.co.uk | arcam.pl

MOON by SIMAUDIO | Kanada

Simaudio MOON to kanadyjska firma będąca liderem audio high-end. Oferuje ona wzmacniacze – zintegrowane i dzielone – a także odtwarzacze CD i streamery oraz przetworniki cyfrowo-analogowe. Inżynierowie firmy MOON wierzą, że nic nie powinno stać pomiędzy autentyzmem wykonania i słuchaczem. Ich celem jest jak najlepsze przybliżenie tych dwóch sytuacji; intymność wykonania jest ich pasją. W przeciwieństwie do wielu firm goniących za nowinkami, które w krótkim czasie stają się przestarzałe technologicznie MOON oferuje produkty odporne na zmianę technologii.

simaudio.com

ROKSAN | Wielka Brytania

ROKSAN jest legendarną brytyjską firmą mającą siedzibę w Londynie. Założona w 1985 roku od 32 lat znana jest zarówno z wysokiej klasy gramofonów, jak i znakomitej, przystępnej cenowo elektroniki. Jej oferta podzielona jest na kilka serii.
Wśród gramofonów znajdziemy zarówno niedrogie modele, jak i high-endowy model Xerxes 20 Plus. Do kompletu dostaniemy także dwa inne ramiona: Pug i Artemiz i wkładki: Corus Silver i Shiraz. Jej elektronika podzielona została na trzy serie: Caspian M2, K3 i Blak. Każda z nich zapewnia bezbłędny dźwięk i ponadczasowe wzornictwo.

roksan.com

THE CHORD COMPANY | Wielka Brytania

THE CHORD COMPANY jest specjalistą zajmującym się produkcją całej gamy okablowania, od interkonektów, kabli głośnikowych i sieciowych, po kable wizyjne HDMI oraz cyfrowe, w tym USB. Założona w 1985 roku przez Sally’ego Kennedy’ego wciąż zadziwia świat fantastycznymi produktami, kosztującymi znacznie mniej niż podobne rozwiązania konkurencji. Jej produkty znajdują odbiorców zarówno w świecie hi-fi, jak i audio profesjonalnego. Ciągłe poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań powoduje, ze produkty Chorda oferują unikatowe rozwiązania.

chord.co.uk

WIREWORLD | USA

WIREWORLD to amerykański producent, specjalizujący się w okablowaniu systemów audio i audio-wideo. David Salz zakładając firmę miał jasny cel: w naukowy sposób odkryć, dlaczego jedne kable brzmią inaczej niż inne i zbudować jeszcze lepsze. Historia firmy pokazuje, że mu się to w pełni udało, a jej produkty można znaleźć zarówno w stereofonicznych systemach początkujących melomanów, miłośników kina domowego, jak i w kosztujących setki tysięcy dolarów systemach high-end. Dzisiaj to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek audio na świecie z bogata ofertą na każdą kieszeń.

wireworldcable.com

NORDOST | USA

wykonane na potrzeby przemysłu kosmicznego we współpracy z agencją kosmiczną NASA.
Produkty Nordosta znane są z nieprawdopodobnej szybkości, dynamiki i pięknej barwy.
Obecnie firma może się pochwalić wieloma znaczącymi patentami i technologiami, takimi, jak: Micro Mono-Filament i Dual Micro Mono-Filament.

nordost.com

PURIST AUDIO DESIGN | USA

Marka Purist Audio Design narodziła się ponad 30 lat temu w garażu Jima Auda. Podstawowym elementem budowy są dla niej materiały. W swoich kablach używa stopów metali, a nie po prostu miedzi czy samego srebra. Produkty Purist Audio Design doskonale funkcjonują redukując minimalne zakłócenia takie jak RF i EMI/EMF. Purist Audio Design, firma innowacyjna i wciąż poszukująca nowych dróg rozwoju.

puristaudiodesign.com | puristaudiodesign.pl

SCP | USA

SCP, firma z siedzibą w USA, produkuje najwyższej jakości przewody głośnikowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkie przewody głośnikowe SCP wytwarzane są z przewodników z najczystszej miedzi beztlenowej w celu dostarczenia optymalnej jakości dźwięku w dowolnym systemie audio.

scpcat5e.com

REL | Wielka Brytania

Firma REL ACOUSTICS jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych specjalistów w swojej branży – jej subwoofery można znaleźć w najlepszych systemach audio na świecie. To jeden z nielicznych producentów, którego subwoofery sprawdzają się nie tylko w kinie domowym, ale również, a może przede wszystkim, w systemach stereofonicznych. Jako jedna z pierwszych oferowała wyrafinowane łącza wysokopoziomowe, a teraz również łączność bezprzewodową bez kompresji.

rel.net | relacoustics.pl

Acoustics Energy| Wielka Brytania

Firma Acoustic Energy została założona w 1987 roku wraz z wprowadzeniem na rynek światowej sławy głośnika AE1, wyznaczając nowe standardy w branży w zakresie jakości dźwięku z kompaktowej obudowy. W 1994 roku połączyła siły z zagranicznym partnerem produkcyjnym, aby umożliwić marce rozszerzenie jej globalnego zasięgu poprzez szersze portfolio produktów. W 2017 roku firma ponownie stała się w całości własnością brytyjską. Od ponad 30 lat produkty Acoustic Energy cieszą się uznaniem krytyków i dziennikarzy na całym świecie, pomagając zapewnić jej status jednej z najbardziej cenionych brytyjskich marek w branży audio.

acoustic-energy.co.uk

Cabasse | Francja

Francuska firma CABASSE istnieje od 1950 roku, , a jej cechą charakterystyczną kolumn tej firmy są koaksjalne głośniki, emitujące dźwięk z jednego punktu.
Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela Georgesa Cabasse. Oprócz nazwy firma otrzymała od swojego założyciela również pełną spuściznę dźwiękowego geniuszu charakterystyczną dla francuskiej rodziny Cabasse. Już w 1740 roku rzemieślnik z miejscowości Mirecourt w górach Vosges nazwał swoje pierwsze ręcznie wykonane skrzypce właśnie Cabasse. Od tego czasu kolejni lutniści podążają za pięcioma już pokoleniami swoich poprzedników zaopatrując europejskich odbiorców w skrzypce, altówki i wiolonczele cieszące się niemalejącą popularnością we współczesnych orkiestrach.

cabasse.com

BLOK | Wielka Brytania

Firma BLOK powstała w 2003 roku i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mebli audio – jej siedziba główna znajduje się w Saffron Walden, w hrabstwie Essex. Oferowana przez nią ikoniczna seria STAX charakteryzuje się minimalistycznym projektem i znakomitym wpływem na dźwięk i obraz urządzeń. Monitor Audio od dłuższego czasu była gorącym zwolennikiem firmy Blok, korzystając z jej mebli na różnego rodzaju pokazach i wystawach, na których prezentowane były produkty, należącej do niej, marki Roksan oraz kolumn Monitor Audio.

blokdirect.com | blokdirect.pl

PRIMARE | Szwecja

PRIMARE jest szwedzką firmą specjalizującą się w produkcji elektroniki audio – wzmacniaczy oraz źródeł sygnału. Jej produkty mają niezwykle solidne obudowy i wyrafinowane komponenty. Dzięki modułowej budowie, a także ekologicznemu podejściu, czyli trwałości i długowieczności produktów, łatwości użytkowania i głęboko satysfakcjonującej jakości dźwięku, Primare gwarantuje bazę dla stale rozwijającej się muzyki i doznań wizualnych w całym ich bogactwie i różnorodności, niezależnie od tego, czy źródło jest analogowe czy cyfrowe przewodowe lub bezprzewodowe, przechowywane lub przesyłane strumieniowo.

primare.net

AUDIOVECTOR | Dania

AUDIOVECTOR to duńska, rodzinna firma, założona w 1979 roku przez Ole Klifotha. Założył ją z zamiarem stworzenia doskonałego głośnika dla światowego rynku high-end. Celem firmy nadal jest produkcja wysokiej jakości i naturalnie brzmiących głośników dla melomanów i audiofilów na całym świecie. Syn założyciela, Mads Klifoth, dyrektor generalny firmy, pragnie uhonorować to wyjątkowe DNA i tradycję. Produkty Audiovector są wytwarzane ręcznie z najlepszych materiałów i ręcznie składane z dużą dbałością o szczegóły. Każdy głośnik jest projektowany, opracowywany i produkowany we własnym warsztacie zgodnie z wyjątkowymi standardami.

audiovector.com | audiovector.com.pl

CARDAS AUDIO | USA

CARDAS AUDIO to amerykańska firma założona przez George’a Cardasa. Jej kable są w całości wykonywane w USA i ręcznie konfekcjonowane w zakładzie w Bandon, w stanie Oregon. W ofercie znajdziemy kable głośnikowe, interkonekty analogowe RCA i XLR, kable cyfrowe i wideo. Oprócz różnego typu kabli połączeniowych, sieciowych itd. oferuje różnego rodzaju akcesoria, np. wtyki i gniazda, a także słuchawki douszne. Cechą szczególna jej produktów jest stosowanie w ich konstrukcji tzw. „złotego podziału” („Golden Ratio”).

cardas.com

RUARK AUDIO | Wielka Brytania

RUARK AUDIO to brytyjska firma rodzinna założona w 1986 roku z siedzibą na południowo-wschodnim wybrzeżu Anglii, a jej niesamowity zespół to prawdziwi pasjonaci. Jej założycielem i dyrektorem jest Alan O’Rourke, którego do pasją do muzyki zaraził ojciec, pracujący w brytyjskim przemyśle audio w latach 60. i 70. XX wieku. Początkowo firma tworzyła kolumny dla miłośników muzyki, ale od 2006 roku swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje do tworzenia radioodbiorników, kolumn Bluetooth oraz systemów muzycznych all-in-one, które wyglądają i brzmią fantastycznie w każdej przestrzeni.

ruarkaudio.com | ruarkaudio.pl

AMPHION | Finlandia

Firma AMPHION LOUDSPEAKERS Ltd. została założona w 1998 roku specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu kolumn głośnikowych, zarówno do systemów domowych, jak i przestrzeni profesjonalnych, takich, jak studia nagraniowe. Jej projekty wyróżniają się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i perfekcyjnym odwzorowaniu brzmienia nawet przy niskim poziomie głośności. Cechą, która wyróżnia produkty firmy Amphion jest ich brak wrażliwości na niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego, dzięki czemu z łatwością wypełniają każdą przestrzeń wysokiej jakości dźwiękiem. Aby zagwarantować najwyższy poziom doskonałości konstrukcji i perfekcji brzmienia, wszystkie produkty wykonywane są ręcznie w Finlandii.

amphion.fi | amphion.pl

CHORD ELECTRONICS | Wielka Brytania

Korzenie CHORD ELECTRONICS odnajdziemy w branży lotniczej, gdzie inżynieria bez ograniczeń oznacza bezkompromisowe standardy. Ta koncepcja zaproponowana przez właściciela firmy Johna Franksa pomogła ukształtować jej filozofię od momentu powstania firmy w 1989 roku. Pierwsze wzmacniacze zostały dostarczone do BBC, a następnie do wiodących na świecie studiów, w tym Abbey Road, Sony Music (Nowy Jork), a później The Royal Opera. Dziś Chord Electronics stosuje własne technologie we wszystkich produktach.

chordelectronics.co.uk | chordelectronics.pl

SPENDOR | Wielka Brytania

Firma Spendor została założona w 1969 roku i jest jedną z najbardziej cenionych marek na świecie. Jest ona synonimem „brytyjskiej szkoły dźwięku” i korzysta z rozwiązań wypracowanych przez dział badawczy BBC. W ofercie Spendora znajdziemy zarówno linię Classic, jak i nowoczesne kolumny z serii A i D. W tej pierwszej wciąż doskonalone są rozwiązania BBC, a ich kształty doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na lata 60. ubiegłego wieku. Serie A i D testują najnowsze rozwiązania i będą pięknie wyglądały w każdym pomieszczeniu.

spendoraudio.com | spendoraudio.pl

HANA | Japonia

Hana jest jedną z najmłodszych japońskich marek audio – od 2015 roku dostępne są pod tą nazwą wkładki gramofonowe firmy Excel Sound Corporation. ESC, firma z Tokio, od 50 lat specjalizująca się w produkcji wkładek typu MC (Moving Coil) w systemie OEM dla innych firm. Teraz całe jej doświadczenie skupione zostało we wkładkach Hana. Są one budowane są ręcznie, przy skrupulatnej kontroli jakości na każdym etapie i reprezentują znakomity stosunek jakości do ceny, czego wynikiem są entuzjastyczne recenzje na całym świecie.

youtek.jp

Pro-Ject Audio Systems | Austria

Pro-Ject Audio Systems jest austriacką firmą, założoną w Wiedniu w roku 1990. Specjalizuje się ona w produkcji gramofonów oraz elektroniki. Najważniejszą zasadą, jaką się kieruje jej założyciel i szef, pan Heinz Lichtenegger, jest to, aby dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Zakłady produkcyjne w Republice Czeskiej oraz na Słowacji, są w stanie produkować duże serie ilościowe zgodnie ze standardem ISO 9001. Dziś PJ należy do największych producentów gramofonów analogowych na świecie, oferując szeroką gamę produktów „budżetowych” oraz bardziej zaawansowanych. W Polsce jej produkty są dostępne w wyspecjalizowanych salonach Reference i Top Phono Partner.

project-audio.com

Reavon | Francja

Francuskia firma REAVON specjalizuje się w odtwarzaczach wideo HD i Ultra HD oferując najbardziej zaawansowane na rynku urządzenia służące do odtwarzania płyt Blu-ray i Blu-ray 4K. Firma została stworzona przez inżynierów firmy Archisoft, którzy stoją za sukcesem marki Zappiti, zaangażowanych w wiodące technologie służące do odtwarzania plików wideo. W zamyśle jej oferta ma uzupełnić lukę powstałą po wycofaniu się z rynku audio-wideo firmy OPPO.

reavon.com | reavon.pl

Leema Acoustics | Wielka Brytania

Firmę Leema Acoustics istniejącą od 1998 roku można zaliczyć do szacownego grona marek założonych przez byłych inżynierów BBC, Lee Taylora oraz Mallory Nicholsa. Obecnie oferta walijskiej firmy obejmuje szeroką gamę elektroniki (odtwarzacze CD, streamery, przetworniki cyfrowo-analogowe, przedwzmacniacze gramofonowe, końcówki mocy, przedwzmacniacze liniowe oraz wzmacniacze zintegrowane z legendarną TUCANĄ II na czele.

leema-acoustics.com