Przełącznik LAN

W ciągu ostatnich dwóch dekad sposób w jaki ludzie słuchają muzyki niesamowicie się zmienił. Dziś nawet najbardziej wybredni audiofile korzystają w swoich systemach ze źródeł cyfrowych. Czasem ten proces adopcyjny przebiegł szybciej niż rozwój technologii, zmuszając użytkowników do zintegrowania z ich wysokospecjalistycznymi systemami komponentów niższej klasy. Jest to szczególnie prawdziwe dotyczy w przypadku standardowych przełączników LAN przeznaczonych do stosowania z telewizorami lub komputerami, które wprowadzają do systemu audio szumy i zakłócenia.

Nordost QNET jest inny… Oferujący pięć portów przełącznik LAN QNET został zaprojektowany z myślą o dźwięku.

W porównaniu do innych audiofilskich przełączników LAN obecnych na rynku, które są standardowymi urządzeniami, w których poprawiono zasilacz lub oscylatory, QNET jest zaprojektowany całkowicie od A do Z. Każdy jego element, od wyboru podzespołów do ich umieszczenia na płytce drukowanej, został dobrany tak, aby poprawić transmisję i odbiór sygnału muzycznego o dużej prędkości, osiągając przy tym niezwykle niskie szumy.

QNET korzysta z bardzo szybkich, wielowarstwowych układów o kontrolowanej impedancji, które optymalizują przesył sygnału, minimalizując jego odbicia, interferencje oraz przesłuchy. Przełącznik wyposażony został w niskoszumny, stabilny w czasie oscylator głównego zegara, co pozwoliło na uzyskanie ekstremalnie niskiego jittera i szumów fazowych. QNET ma sześć dedykowanych zasilaczy, dostarczających czysty prąd do wszystkich sekcji przełącznika. Taka aranżacja minimalizuje przesłuch między poszczególnymi wyjściami i zapewnia czysty sygnał.

Obudowa QNET wykonana została z ekstremalnie wytrzymałego aluminium. Obudowa ta działa nie tylko jako radiator i ekran dla podzespołów, ale fizycznie separuje od siebie pięć niezależnych portów, każdy z gniazdem 8P8C (RJ45). Oddzielenie od siebie wyjść jest krytyczna dla uzyskania czystego sygnału i jest unikalnym opracowaniem firmy Nordost.

Każdy port w QNET został zoptymalizowany do swoich zadań. Trzy z pięciu gniazd pracują w trybie autonegocjacji (auto-negotiated) z sygnałem 1000BASE-T (1 Gbps) i można je używać jak w klasycznym routerze. Pozostałe dwa porty są na stałe przypisane do 100BASE-TX (100 Mbps), czyli prędkości przesyłu z którą możliwa jest redukcja szumów. Porty te są więc przeznaczone do współpracy z głównymi urządzeniami audio, jak serwery i odtwarzacze plików.

QNET dostarczany jest z własnym zasilaczem DC. Jeśli chcemy osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty rekomendujemy użycie liniowego zasilacza Nordost QSOURCE i połączenie systemu kablami LAN Nordost.

Niezależnie od tego, czy streamujemy muzykę i/lub wideo z lokalnego serwera, dysku NAS, czy z internetu, wyposażenie systemu w QNET przyniesie ogromną poprawę. Ten wysokiej klasy przełącznik LAN zapewni niebywałą dynamikę, wyjątkową skalę oraz czystość dźwięku. Dzięki temu głosy oraz instrumenty zostaną pokazane na zaskakująco ciemnym tle, brzmiąc w płynny i wiarygodny sposób, którego oczekujesz od źródeł cyfrowych.

QNET – PRZEŁĄCZNIK LAN

  • optymalizowany pod kątem sygnału, pięcioportowy przełącznik LAN Layer-2,
  • porty typu auto-negotiated oraz fixed
  • redukcja szumów,
  • układ elektroniczny zoptymalizowany dla sygnałów o wysokiej szybkości,
  • precyzyjny, niskoszumny oscylator,
  • wymiary: 165 x 34,25 mm H (średnica x wysokość)

Cena detaliczna ok 15 tys. zł