Monitor Audio redefiniuje systemy instalacyjne custom z nową serią Creator

Nowe modele z zaawansowanymi technologiami i inteligentnymi funkcjami instalacyjnymi, podzielone na proste, innowacyjne, wielopoziomowe grupy, oferują klientom wysokiej jakości dźwięk, a instalatorom elastyczne narzędzie do tworzenia systemów.

Firma Monitor Audio z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek nowej serii Creator. To świeże podejście do rynku instalacji custom zapewnia wysokiej jakości dźwięk i klarowność dzięki szerokiej, ale jasno zdefiniowanej gamie wysokiej klasy głośników ściennych i sufitowych. Seria Creator na nowo definiuje brytyjski dźwięk architektoniczny z górnej półki.

Nowa seria Creator obejmuje dziewiętnaście modeli, czternaście do montażu w suficie i pięć do montażu na ścianie, w trzech jasno określonych poziomach. Każdy z nich oferuje lepszy poziom jakości dźwięku i dodatkowe funkcje w stosunku do poprzedniego poziomu, ponieważ w Monitor Audio wiemy, jak zaprojektować fantastycznie brzmiącą instalację.

Przyjazne dla instalatorów
W ramach Programu Partnerskiego Monitor Audio (MAPP) zebrano i przeanalizowano opinie od szerokiej sieci doświadczonych instalatorów. W rezultacie otrzymaliśmy serię Creator, wygodnie podzieloną gamę akcesoriów, zapewniając przy tym wyraźnie zdefiniowane poziomy jakości.

Usprawnione i udoskonalone technologie, nazewnictwo, aplikacje i rozwiązania sprawiają, że proces wyboru produktu jest teraz dla integratora znacznie prostszy.

Wyjątkową innowacją w tej serii jest zastosowanie zgłoszonego do opatentowania terminala Quik-Link, który rewolucjonizuje szybkość instalacji. Quik-Link umożliwia instalatorowi usunięcie listwy zaciskowej z głośnika i wstępne podłączenie do niej kabli głośnikowych. Gdy głośnik jest gotowy do zamontowania w wycięciu, Quik-Link można zamocować aż do punktu łączenia w głośniku, który magnetycznie zatrzaśnie się i zablokuje na swoim miejscu.

Inne funkcje to Tri-Grip II, ewolucja mechanizmu typu „dog-leg”, który jest znacznie mocniejszy i bardziej niezawodny niż poprzednia generacja, dzięki czemu zarówno mocowanie, jak i wyciąganie głośników ze ściany jest jeszcze prostsze.

W czterech modelach Controlled Performance (CP) z serii Creator wbudowane tylne obudowy oznaczają bezproblemową instalację i kontrolowany dźwięk, nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

Jakość dźwięku

Seria Creator jest prostsza dla instalatorów, ale także bardziej satysfakcjonująca dla użytkowników końcowych. Zastosowaliśmy w niej kluczowe innowacje, tradycyjnie stosowane w naszych wolnostojących głośnikach klasy premium.

W przypadku średnich i dużych rozmiarów głośników sufitowych system zachował takie same rozmiary wycięć, jak w poprzednich modelach, ale zwiększył rozmiar przetworników z 6,5” do 7” i z 8” do 9” calowych – dążąc do uzyskania lepszego brzmienia.

Starannie dobrane, na każdym poziomie, zostały również nasze rozwiązania techniczne, od głośników wysokotonowych C-CAM i przetworników nisko-średniotonowych (poziom 1), przetworników średniotonowych i niskotonowych RST II (poziom 2) oraz przetworników średniotonowych RST II i przetworników niskotonowych RDT III (Poziom 3). Model ścienny Tier 3 jest również wyposażony w przetwornik MPD II, stosowany przez nas w serii kina domowego Cinergy z certyfikatem THX Certified Ultra.

Prosty podział na poziomy

Nowa seria Creator obejmuje dziewiętnaście modeli podzielonych na trzy, starannie skonfigurowane poziomy.

Poziom 1

Gama głośników sufitowych i ściennych zaprojektowanych z myślą o ekonomicznych instalacjach, w których wymagana jest prostota produktu i solidne parametry akustyczne. Wszystkie głośniki z poziomu 1 mają budowę 2-drożną i są wyposażone w nowe przetworniki nisko-średniotonowe C-CAM oraz głośniki wysokotonowe C-CAM z technologią Uniform Dispersion (UD) Waveguide I.

Poziom 2

Wszystkie głośniki x poziomu 2 mają budowę 2-drożną, z przetwornikami nisko-średniotonowymi RST II, opartymi na konstrukcjach, które można znaleźć w wielokrotnie nagradzanej serii Silver 7G, oraz głośnikami wysokotonowymi C-CAM z technologią Uniform Dispersion (UD) Waveguide II.

Modele Tier 2 oferują dodatkowe funkcje, które pozwalają na większą swobodę w rozmieszczeniu głośników, takie jak korekcja poziomu basu oraz wysokich częstotliwości

Poziom 3

Wszystkie głośniki sufitowe poziomu 3 mają budowę 3-drożną oraz przetworniki niskotonowy RDT III, wzorowane na tych, które można znaleźć w nowej serii Platinum 3G. Nowy współosiowy układ przetworników średnio-wysokotonowych Inverted Dual Concentric II (IDC II), gruntownie przeprojektowany, ma teraz większą cewkę drgającą, dzięki czemu falowód Uniform Dispersion (UD) Waveguide II może być używany do kontrolowania kierunkowości wysokich częstotliwości. To modele będące źródłem punktowym, tworzące wyjątkowo dużą scenę dźwiękową.

Dodatkowo w C3L-A zastosowano IDC II pod stałym kątem, uzyskując skoncentrowany dźwięk, idealny do umieszczenia LCR w suficie. Stały kąt 25 stopni gwarantuje, że liniowość głośnika nie zostanie naruszona i zapewnia imponująco szerokie rozproszenie w obszarze odsłuchowym.

Głośnik ścienny Tier 3 W3M to wysokiej klasy układ 3-drożny oparty na technologii znanej z serii Ultra Cinergy z certyfikatem THX. Wyposażony jest w głośnik średniotonowy RST II i przetwornik MPD II, umieszczony pomiędzy dwoma przetwornikami niskotonowymi RDT III. Nowy obrotowy współosiowy układ przetworników średnio-wysokotonowych IDC II jest umieszczony w akustycznym centrum głośnika, co poprawia gamę możliwości rozmieszczenia głośników LCR w pokoju.

Głębia, detaliczność i bas są wyjątkowe. Modele Tier 3 zawierają również dodatkowe funkcje, które pozwalają na jeszcze większą swobodę w rozmieszczeniu głośników, takie jak korekcja basu i obcinanie/podbijanie średnich/wysokich częstotliwości. Poziom 3 to dyskrecja, wysoka jakość i precyzja.

Przejrzysta filozofia projektowania

Seria Creator opiera się na filozofii badań i rozwoju polegającej na zachowaniu równowagi między wzornictwem a technologią. Żaden z tych elementów nie może dominować nad drugim i oba odgrywają istotną rolę w spełnieniu naszej obietnicy dotyczącej muzykalności, neutralności i przejrzystości. Głośniki zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo wpasowały się w dowolne otoczenie. Idealnie wyważona neutralność projektu oznacza, że głośniki te będą nam towarzyszyłyprzez całe życie.

Każdy produkt firmy Monitor Audio jest wynikiem intensywnej współpracy i czerpania z wieloletniego doświadczenia zespołu projektowego, dających gwarancję, że wszystkie elementy dotyczące jakości dźwięku, technologii i wzornictwa działają w harmonii.

Podsumowanie kluczowych funkcji

 • Nowy innowacyjny, zgłoszony do opatentowania terminal Quik-Link rewolucjonizuje szybkość instalacji
 • Tri-Grip II ułatwia umieszczanie i wyciąganie głośników ze ściany
 • Proste, oparte na kolejnych poziomach podejście do każdego głośnika
 • Trzy jasno określone rozmiary wycięć w suficie — małe (5”), średnie (7”) i duże (9”)
 • Wszystkie nowe modele do montażu w ścianie pasują do „średnich” rozmiarów wycięcia i plasują się pomiędzy istniejącymi małymi i dużymi modelami
 • Przetworniki wysokotonowy MPD II drugiej generacji w modelach Poziomu 3. mają niższe zniekształcenia, płaskie pasmo przenoszenia i zapewniają szerszą scenę dźwiękową oraz czystszy, bardziej spójny i realistyczny dźwięk
 • Membrany Rigid Diaphragm Technology III (RDT III) zapewniają kontrolę podobną do tłoka nawet przy najbardziej ekstremalnych wychyleniach, zapewniając bardziej precyzyjny, realistyczny balans tonalny i mniejsze zniekształcenia.
 • Rigid Surface Technology II (RST II) znacznie zwiększa sztywność membrany, zapewniając doskonałą kierunkowość w każdych warunkach
 • Starannie zaprojektowane zwrotnice zaprojektowane tak, aby uzyskać jak najbardziej dokładny i kontrolowany dźwięk w całym spektrum częstotliwości
 • System średnio-wysokotonowy Inverted Dual Concentric II (IDC II) dający szerszą scenę dźwiękową (Poziom 3)
 • Wszystkie produkty z serii Creator są teraz dostarczane w opakowaniach nadających się w 100% do recyklingu

Dostępność
Seria Creator będzie dostępna latem 2023.