Monitor Audio oferuje możliwość doświadczenia prawdziwego kina domowego dzięki czterem nowym, mocnym wzmacniaczom instalacyjnym.

Nowa seria czterech modeli, zaprojektowana z myślą o najbardziej zaawansowanych i wciągających systemach kina domowego i rozproszonych systemach audio, jakie można sobie wyobrazić, łączy w sobie wysokiej jakości dźwięk z inteligentnymi funkcjami, takimi jak konfigurowalny DSP, łączność ethernetowa i bezprzewodowa, intuicyjna konfiguracja przez internet i technologia udostępniania zasilania.

Firma Monitor Audio z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek czterech nowych, mocnych modeli z wysoko cenionej serii wzmacniaczy do instalacji. Te nowe produkty jeszcze bardziej umacniają pozycję marki w dziedzinie integracji niestandardowych produktów w roku jej 50-lecia.

Cztery potężne, nowe wzmacniacze DSP zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom instalatorów, oferując: elastyczność, użyteczność, intuicyjną funkcjonalność, łatwą konfigurację, doskonałą jakość wykonania i wyjątkową jakość dźwięku.

Elastyczna konfiguracja

Wszystkie cztery modele mogą się pochwalić imponującą elastycznością. Wszystkie są wyposażone zarówno w łączność Ethernet, jak i Wi-Fi, umożliwiając instalatorom precyzyjne dostrojenie procesora DSP i skonfigurowanie zaawansowanych ustawień przed podłączeniem do systemu. Konfiguracja DSP jest dostępna we wszystkich modelach i gwarantuje, że ​​ustawienia EQ działają idealnie z wybranymi głośnikami Monitor Audio Architectural. Wszystkie cztery modele są w pełni konfigurowalne, co zapewnia precyzyjny dźwięk o wysokiej wierności, który jest dostarczany w realistyczny spośób nawet w najtrudniejszych warunkach wewnętrznych lub zewnętrznych.

Intuicyjną i prostą instalację wspomaga nowy konfigurator internetowy, który zapewnia również łatwą integrację wzmacniaczy z większością znanych systemów sterowania, takich jak Crestron home, Crestron, RTI i Control 4. Dostępny jest również pełny interfejs API dla innych niestandardowych integracji.

Potężna moc

Każdy wzmacniacz wykorzystuje technologię podziału mocy z szynami wysokiego napięcia, aby pojedynczy stopień wyjściowy mógł dostarczyć pełną moc wyjściową. Oznacza to, że w przypadku jednoczesnego zastosowania głośników o niskiej i wysokiej impedancji 4 i 8 omów obydwa kanały nie musiały być mostkowane, aby zapewnić najwyższy poziom mocy. Wszystkie cztery modele wzmacniaczy zapewniają obsługę linii 70 V i 100 V, co jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w systemach ogrodowych. Poprawia to jakość transmisji dźwięku i umożliwia dynamiczną alokację mocy.

Ich konstrukcje umożliwiają umieszczenie większej liczby kanałów na mniejszej przestrzeni niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu wymiary wzmacniaczy są mniejsze, co zwiększa wygodę. Wzmocnienie w czterech modelach jest dostarczane przez zoptymalizowane termicznie wzmacniacze w klasie D, zapewniające mniejsze zużycie mocy, chłodniejszą pracę i wyjątkowo realistyczny dźwięk.

Wszechstronny projekt

IA60-4 to potężny, wszechstronny wzmacniacz czterokanałowy, który idealnie nadaje się do dwustrefowych zastosowań stereo, kanałów górnych w rozwiązaniach Atmos kina domowego lub małych systemach ogrodowych. Jego szerokość połowy szafy 1U przeczy jego wyjątkowym osiągom, ponieważ oferuje 4 kanały o mocy 60 W lub 2 kanały o mocy 125 W. Korzystając z podziału mocy, można go skonfigurować do pojedynczego kanału o mocy 250 W.

IA125-4 to potężny wzmacniacz o ultrawysokiej jakości mieszczący się w kompaktowej obudowie półstojakowej 1U. Dostarcza 4 kanały o mocy 125 W lub 2 kanały o mocy 250 W. Podobnie jak IA60-4, jest to idealny wzmacniacz do większych dwustrefowych aplikacji stereo i kanałów górnych w systemach kina domowego, gdzie wymagana jest dodatkowa moc i większa wydajność

Ponadto, dzięki wyjątkowej mocy, może być używany w trybie współdzielenia mocy (250 W) do obsługi niedawno wprowadzonych na rynek głośników Cinergy C100 z certyfikatem THX w systemie kina domowego lub średniej wielkości ogrodzie.

IA125-4 jest idealnym partnerem dla wielostrefowego streamera IMS-4, wyposażonego w system BlueOS zwiększający jego wszechstronność i dający dostęp do popularnych serwisów streamingowych oraz formatów i kodeków o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli potrzebna jest jeszcze większa moc, te same funkcje, co modele IA60-4 i IA125-2, zaoferują modele IA750-2 i IA750-4.

Oba są wzmacniaczami wysokości 2U, które idealnie nadają się do większych instalacji i systemów zewnętrznych wykorzystujących linię 70/100 V, a także do instalacji z subwooferem.

Oba oferują zaawansowane DSP i wstępnie skonfigurowane profile głośników, aby wydobyć to, co najlepsze z systemu, do którego są włączone, i obydwa są idealnymi partnerami dla systemu kina domowego Cinergy z certyfikatem THX Ultra firmy Monitor Audio.

Przemyślany każdy szczegół

Aby jeszcze bardziej poprawić komfort instalacji, dostępna jest gama akcesoriów wspierających instalatorów, niezależnie od tego, czy chcą umieścić wzmacniacze w szafach, na ścianach, czy nawet na stolikach.

Wszystkie cztery wzmacniacze drugiej generacji mają solidną konstrukcję mechaniczną i dzięki intuicyjnej ergonomii i praktycznym funkcjom są niezwykle szybkie i proste w konfiguracji. Każdy z nich zapewnia niezawodną moc zapewniającą niezwykle realistyczny dźwięk.

Doskonały, w pełni zintegrowany system inteligentnego domu i kina domowego zaczyna się TUTAJ.

Podsumowanie kluczowych funkcji:

  • Cztery nowe wzmacniacze o wysokiej mocy: IA60-4, IA125-4, IA750-2 i IA750-4
  • Udoskonalony, konfigurowalny procesor DSP z wstępnie ustawionymi ustawieniami, zoptymalizowanymi pod kątem kolumn Monitor Audio (dla wybranych modeli). Oznacza to, że systemy instalacyjne można skonfigurować w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości dźwięku
  • Intuicyjne internetowe narzędzie konfiguracyjne pomaga w prostej, wygodnej konfiguracji i działa we wszystkich głównych przeglądarkach internetowych, umożliwiając dostęp z dowolnej platformy
  • Konfiguracja jest łatwa i prosta dzięki wielu dodatkowym opcjom dostępnym za naciśnięciem jednego przycisku
  • Konstrukcje o wyższej mocy umożliwiają umieszczenie większej liczby kanałów na mniejszej przestrzeni niż kiedykolwiek wcześniej, a dzięki aktywnemu chłodzeniu ich wymiary są użyteczne i wygodne
  • Technologia Power Sharing umożliwia elastyczne dysponowanie mocą we wszystkich kanałach
  • Wzmocnienie w klasie D zapewnia mocny, dokładny i realistyczny dźwięk w najbardziej zróżnicowanych i wymagających środowiskach
  • Modele wyposażone są w szereg wejść, od cyfrowych wejść/wyjść po wejścia zbalansowane i niezbalansowane, co daje większą elastyczność w prowadzeniu sygnału audio
  • Wszystkie cztery modele wzmacniaczy mogą zasilać głośniki o wysokiej i niskiej impedancji 4 i 8 omów za pośrednictwem linii 70 V lub 100 V
  • Dostępna jest łączność Ethernet i Wi-Fi z inteligentnymi systemami sterowania domem