Audio Center Poland | CAMBRIDGE AUDIO SERIĄ EDGE ŚWIĘTUJE 50. ROCZNICĘ POWSTANIA
5581
single,single-post,postid-5581,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
Cambridge_Edge_Location_02

Cambridge Audio wkracza do świata high-end, proponując serię Edge. Znajdą się w niej trzy komponenty: wzmacniacz zintegrowany Edge A, streamer Edge NQ oraz wzmacniacz mocy Edge W. Jak mówi dyrektor firmy Stuart George, „podczas projektowania nowej serii z konstruktorów zostały zdjęte wszystkie ograniczenia, zarówno czasowe, jak i finansowe – wszystko po to, aby stworzyć najlepszy system jaki do tej pory w tej firmie powstał”.

Seria Edge, nazwana na cześć profesora Gordona Edge’a, jednego z założycieli firmy Cambridge Audio i konstruktora jej pierwszego produktu, wzmacniacza zintegrowanego P40, powstała po trzech lat badań na podstawie etosu, który można streścić w zdaniu: „najpierw słuchaj, potem mierz”. Jakość dźwięku była ważniejsza niż cena, specyfikacja techniczna i pomiary.

Aby to osiągnąć w urządzeniach tej serii zastosowano kilka nowatorskich rozwiązań. Ścieżka sygnału została skrócona do minimum – we wzmacniaczu mocy Edge W znajduje się w niej zaledwie 14 komponentów, podczas gdy w typowym wzmacniaczu tej klasy dwa, a nawet trzy razy więcej. Wzmacniacze pracujące w klasie XA oferują dźwięk znany z klasy A, ale w znacznie bardziej efektywny sposób, przesuwając zniekształcenia przejścia przez zero daleko powyżej zakresu ludzkiego słuchu. Dopracowane zostały również transformatory toroidalne w zasilaczu – teraz niwelowane są w nich wszystkie zakłócenia elektromagnetyczne. Z kolei aby zmniejszyć zniekształcenia Cambridge Audio wymieniło konwencjonalne kondensatory w układzie aktywnym pilnującym napięcia DC na wyjściu.

W przypadku Edge NQ inżynierowie firmy przeprojektowali platformę streamingową StreamMagic, podstawę odtwarzaczy plików CXN oraz Azur 851N, która oferuje teraz wbudowaną łączność AirPlay, Spotify Connect i Chromecast, jak również łącze Bluetooth aptX HD, pozwalające na bezprzewodowy przesył 24-bitowego sygnału hi-res. W Edge NQ znajdziemy również wejścia cyfrowe – optyczne koaksjalne (24 bity/96 kHz), USB (32 bity/384 kHz i DSD256), a także Bluetooth aptX HD, podobnie zresztą, jak Edge A. Obydwa wzmacniacze – Edge A i Edge W – mają moc 100 W przy 8 Ω.

Nie zapomniano także o estetyce, która współgra z uproszczeniem obsługi. W tym celu zastosowano proste sterowanie – rząd przycisków zastąpiono dwuelementowym, współosiowym pokrętłem. Urządzenia wyglądają nowocześnie dzięki wyjątkowemu projektowi plastycznemu, pływającej płytą górną i wykończeniu „Lunar Grey”. Ta industrialna, minimalistyczna, zgrabna obudowa skrywa skomplikowane wnętrze.

Ceny detaliczne

EDGE A – 21 900 zł
EDGE NQ – 17 500 zł
EDGE W – 12 900 zł