Cambridge, UK, 17th czerwca 2021– ARCAM z przyjemnością ogłasza, iż nasz streamer ST60 uzyskał certyfikat Roon Ready z firmy Roon Labs. Wyczekiwany przez fanów marki debiutancki streamer ST60 daje możliwość doświadczenia brzmienia zbudowanego w oparciu o nasze ogromne doświadczenie w zakresie cyfrowego dźwięku. Funkcjonalność już bogato wyposażonego w szereg złączy i audiofilskich opcji ST60 dzięki certyfikatowi Roon Ready zyskała kolejny atut.

Status Roon Ready dotyczy wyłącznie urządzeń sieciowych, które mają wbudowaną technologię przesyłania strumieniowego Roon. W związku z tym ST60 wykrywa i łączy się z Roonem bez żadnej konfiguracji zapewniając dźwięk bit-perfect. Certyfikowane produkty Roon Ready umożliwiają również bezproblemową obsługę systemów multi-room, umożliwiając użytkownikom bezprzewodowe łączenie urządzeniami z Roonem – w tym wszystkimi amplitunerami ARCAM, wzmacniaczem zintegrowanym SA30 w klasie G, a także ST60 – oraz sterowanie poszczególnymi strefami za pomocą eleganckiego interfejsu aplikacji sterującej Roonem.

By mieć pewność, że Twoje urządzenie posiada ostatnią wersję certyfikowanego przez Roon oprogramowania, sprawdź czy Twój ST60 używa oprogramowania ARCAM w wersji 0.67/1155 (lub nowszej).

O firmie ARCAM

ARCAM ma swoją siedzibę na obrzeżach słynnego uniwersyteckiego miasta Cambridge. Jego historia rozpoczęła się w klasyczny sposób – dwóch przyjaciół z pasją do muzyki i elektroniki spotkało się podczas studiów inżynierskich na Uniwersytecie w Cambridge i założyło Amplification and Recording Cambridge w 1976 roku.

Firma od prawie 30 lat opracowuje i produkuje odtwarzacze CD, a przez 40 potomków wzmacniacza, z którym firma zaczynała działalność w zakresie elektronice użytkowej, a już w 1995 roku oferta została rozszerzona o elektronikę dla kina domowego, budując reputację światowej klasy producenta jednej z najlepiej brzmiących elektronik AV. Firma Arcam opracowała również od podstaw w Wielkiej Brytanii własne odtwarzacze DVD, a ostatnio odtwarzacze Blu-ray, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu odtwarzaczy CD, aby zapewnić najwyższą jakość odtwarzania zarówno muzyki, jak i filmów.

Ciężko wywalczone techniki zachowywania i obsługi najdelikatniejszych sygnałów oraz odtwarzania muzyki ze wszystkimi jej subtelnościami, niuansami i ekscytacją w nienaruszonym stanie są teraz we krwi ARCAM. A ponieważ dźwięk przenosi się do formatów o jeszcze wyższej rozdzielczości, producent jest zdeterminowany, aby jego produkty nadal wiernie służyły muzyce i zapewniały słuchaczowi maksymalną przyjemność.

Żmudnie wypracowane techniki zachowania i obchodzenia się z najdelikatniejszym sygnałem i reprodukcja muzyki wraz z najdrobniejszymi detalami i subtelnościami, pełnej emocji są zapisane w DNA ARCAMa. A ponieważ do dyspozycji mamy dźwięk coraz wyższej rozdzielczości, jako producent sprzętu jesteśmy zdeterminowani by nasze produkty nadal wiernie odtwarzały muzykę dostarczając użytkownikom wyjątkowych doświadczeń.

 

 

Systemy Hi-Fi i kina domowego nieustannie ewoluują, a firma ARCAM i jej dystrybutorzy pomagają użytkownikom nadążyć za najnowszymi osiągnięciami techniki, pomagając im podejmować właściwe decyzje. Bez względu na to, jaka technologia w przyszłości pojawi się na rynku, w ARCAMie jesteśmy przekonani, że możemy zaprojektować systemy, które pozwolą uzyska
absolutnie najlepszą reprodukcję muzyki w dowolnym dostępnym formacie.

ARCAM pokazał już wielokrotnie, że niesamowita inżynieria może zdziałać cuda, gdy przychodzi do ożywiania muzyki i filmów. Dziś dostarcza coraz więcej sposobów by to osiągnąć w szybko zmieniającym się świecie rozrywki i pozwala opracować nowe produkty, które jak najlepiej wykorzystają to, co przyniesie przyszłość.

www.arcam.co.uk

O Roon Labs

Roon zmienia doświadczenie związane z przeglądaniem muzyki. Zdjęcia wykonawców, napisy, biografie, recenzje, teksty piosenek, daty tras koncertowych i kompozytorzy – wszystkie te dane są lokalizowane automatycznie, a następnie łączone linkami, aby stworzyć dostępny do przeglądania i przeszukiwania magazyn cyfrowy o całej Twojej kolekcji muzycznej.

Roon łączy również wszystkie Twoje osobiste pliki z milionami utworów dostępnych w TIDAL i Qobuz, dzięki czemu możesz zacząć od muzyki, którą znasz, a następnie odkrywać nową muzykę z całego świata spoza Twojej kolekcji. Roon działa na większości komputerów Mac, Windows i Linux jako serwer, a smartfon/tablet z systemem Android lub iOS jest używany jako urządzenie sterujące.

roonlabs.com