Recenzja – Cambridge Audio CXA61 – Audio Center Poland
Audio Center Poland | Recenzja – Cambridge Audio CXA61
6774
single,single-post,postid-6774,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
cxa61

Producenta Cambridge Audio nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten Brytyjski producent posiada w ofercie wiele uznanych produktów na całym świecie.

GREAT BRITISH SOUND

Oferta Cambridge Audio zawsze była przejrzysta, prosta w zrozumieniu. Każda seria celuje do konkretnego słuchacza oraz spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Omówienie CXA61

CXA61 to zintegrowany wzmacniacz stereo o mocy 60W na kanał w klasie AB. Takie parametry już na początku informują nas o tym, że wzmacniacz poradzi sobie z odpowiednim wysterowaniem większości kolumn.

Kolejnym bardzo ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę oraz zatrzymać się na dłużej to sekcja DAC (wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy). Tutaj producent szczególnie się postarał.
Zastosowany przetwornik w CXA61 to ESS Sabre ES9010K2M.
Urządzenie posiada 2 wejścia cyfrowe optyczne do podłączenia telewizora, konsoli do gier czy dekodera. Dodatkowo 1 wejście coaxialne, najczęściej wykorzystywane przy podłączaniu dedykowanego transportu CD, Cambridge Audio CXC.
Oraz wejście USB 2.0 typu B do podłączenia z komputerem. To bardzo istotne wejście, które wykorzystujemy coraz częściej przy użyciu zewnętrznych przetworników cyfrowo analogowych a tutaj mamy to na wyposażeniu ze wzmacniaczem.
Wejście to pozwala zastosować pliki wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD256.

To jak zakup dwóch urządzeń. Wzmacniacza stereo oraz przetwornika cyfrowo-analogowego.

czytaj cały TEKST