Audio Center Poland | RUARK AUDIO MRX – test AUDIO
5811
single,single-post,postid-5811,single-format-standard,eltd-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,moose-ver-1.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.10,vc_responsive
 
ruark_mrx

Z firmą Ruark Audio zetknęliśmy się ćwierć wieku temu, gdy testowaliśmy jeden z modeli konwencjonalnych kolumn tego brytyjskiego producenta. Nie była to wówczas marka ze świecznika, ale jednak znana na całym świecie. Potem zrobiło się o niej ciszej, aż wreszcie wróciła ze zupełnie nowym asortymentem – nowoczesnymi, kompaktowymi systemami audio. Najnowsza propozycja Ruark Audio to głośnik bezprzewodowy MRx, który pojawił się w sprzedaży w lipcu i niemal od razu „wylądował” w naszej redakcji.

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej oraz orzechowej. W teście prezentujemy tę drugą, chyba jednoznacznie ciekawszą z uwagi na drewnianą okleinę. Zaokrąglone krawędzie oraz front z maskownicą z szarej tkaniny sprawiają, że MRx jest wśród wszystkich prezentowanych modeli propozycją o najbardziej “kolumnowym” charakterze, czym może producent chce też nawiązać do swojej przeszłości (o której jednak mało kto dzisiaj pamięta). MRx można ustawić poziomo lub pionowo, a wówczas „skrzynka” tym bardziej nabiera „monitorowych”  proporcji. W zestawie znajduje się bowiem metalowy stelaż – podstawa ze sprytnym systemem bolców, gumowych absorberów i dystansów, które zadokujemy w obudowie głośnika na dwa sposoby, w zależności od planowanej orientacji.

czytaj cały: TEST