Portal Stereonet.com opublikował test gramofonu Cambridge Audio Alva TT V2. To druga wersja tego pupularnego modelu, zaprezentowanego po raz pierwszy na targach CES 2022 w Las Vegas w USA.

Bazuje on na sukcesie wysoce cenionego i innowacyjnego modelu Alva TT. Wprowadzony na rynek w 2019 roku był pierwszym na świecie gramofonem z łącznością Bluetooth hi-res – aptX HD Bluetooth. Jego powstanie było wpierane ponad 50 latami doświadczenia Cambridge Audio w tworzeniu doskonałego sprzętu hi-fi dla miłośników muzyki.

Alva TT V2 jest idealnym produktem dla współczesnego miłośnika płyt winylowych. Ma udostępnić on podobne rozwiązania co TT, ale w niższym przedziale cenowym. Został on zaprojektowany tak, aby zapewnić wyjątkowy dźwięk z Twojej kolekcji płyt i oferuje wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oparty na wielokrotnie nagradzanych przedwzmacniaczach gramofonowych Alva Solo i Alva Duo firmy Cambridge Audio, charakteryzujących się wyjątkowym, ciepłym dźwiękiem winylu.

W podsumowaniu czytamy:

„Trudno nie polubić nowego Cambridge’a Audio Alva TT V2 – to znakomity gramofon w naprawdę atrakcyjnej cenie. Zaprojektowany specjalnie dla nowicjuszy w świecie winylu, jest to dobrze wykonany i łatwy w użyciu, oferując świetny dźwięk za zaskakująco skromne pieniądze. Naprawdę sprytne jest jednak to, że pod względem jakości dźwięku nieoczekiwanie zbliża się do bardziej „purystycznych”, skoncentrowanych na audiofilach projektów – co pokazuje, jak inteligentny jest to projekt”.

Cały test pod LINKIEM

Gramofon otrzymał wyróżnienie „Stereonet Applause Award”.