Brytyjski magazyn „Hi-Fi+” opublikował recenzje kolumn Monitor Audio Bronze 200 w ich najnowszej wersji.

Podsumowanie nie pozostawia wątpliwości co do ich wyjątkowej klasy:

„Nie patrząc na nic innego nie ma w tych kolumnach prawie niczego, co byłoby poważnym problemem. Ale oczywiście nigdy nie słychać nic w oderwaniu od kontekstu – a według standardów naprawdę przystępnych cenowo głośników podłogowych, Bronze 200 są po prostu trochę zamglone i niezdecydowane, jeśli chodzi o szczegóły. […] Praktycznie nie ma to jednak żadnego wpływu na muzykalność ich prezentacji, a co za tym idzie, praktycznie nie ma wpływu na to, jak przyjemne są te głośniki […].

Nadrabiają to jednak w innych obszarach. Inne kolumny muszą potwierdzać wyższość Monitor Audio, jeśli chodzi o kontrolę, a żaden rywal nie opisuje bardziej spójnej lub lepiej zorganizowanej sceny dźwiękowej. […]

Ale – ryzykując zagłębienie się w tę kwestię – kontekst jest wszystkim. Biorąc pod uwagę, że kolumna podłogowa za takie pieniądze jest z definicji poddana kompromisom, Monitor Audio zminimalizował je i zamaskował, przez co są śmieszne małe w swojej skali. Jeśli Twój system uzasadnia tego rodzaju wydatek, musisz posłuchać Bronze 200.”

Cały test pod LINKIEM
http://www.hifiplus.com/articles/monitor-audio-bronze-200-floorstanding-loudspeakers/?page=3