Brytyjski magazyn „Home Cinema Choice” opublikował znakomitą recenzję subwoofera REL Reference No. 31 i przyznał mu wyróżnienie Home Cinema Choice Best Buy. Richard Stevenson pisze, że REL No. 31 jest prawdziwie referencyjnym subwooferem, jak na to wskazuje seria, do której należy, i zapewnia najwyższej jakości uderzenie i szybkość kanału LFE wraz z niezrównaną szczegółowością basu, co wzmacnia całe pole dźwiękowe.

W podsumowaniu testu czytamy:

„Spędziłem dużo czasu z pomyślanymi o kinie domowym subwooferami REL-a z serii HT „Predator” i sugerowałbym – jeśli po prostu chcesz, aby niskie dźwięki z filmów po prostu wykręciły ci śledzionę na drugą stronę – abyś pomyślał o czterech HT-1510, które można kupić za tę samą kwotę, ponieważ będą one silnym konkurentem dla tej propozycji.
Jednak będzie mi wówczas brakowało mocnych stron modelu Reference. Jak umiejętności oddania wysokiej jakości dźwięku i dodania tekstur do całego obrazu audio, niezależnie od tego, czy mowa o muzyce w stereo czy o najbardziej złożonej ścieżce filmowej, które robią na mnie tak duże wrażenie od lat 90. Model No. 31
kontynuuje to dziedzictwo”.