W skrócie:
Planetarium Śląskie
Aleja Planetarium 4, Chorzów
Sala IDEA
Sobota 9 września | start 11:00

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie jest to największe i najstarsze polskie planetarium powstałe w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Na półkulistym ekranie odtwarza ona wygląd nieba oglądanego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet pokazują wszelkie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie.

Już 9 września we wspaniale wyremontowanym i poszerzonym o podziemne sale Planetarium Śląskim, odbędzie się CHORZÓW VINYL FESTIVAL 2023. W tym czasie, oprócz strefy w której można będzie kupić płyty LP, CD, książki i inne gadżety, w dwóch salach odbędą się warsztaty i wykłady dotyczące muzyki oraz kultury odtwarzania czarnych płyt.

W sali IDEA firma Audio Center Poland, wraz z salonem audio Media-Hit, zaprezentuje system audio, na którym będą odtwarzane płyty wykorzystywane w czasie prezentacji. W systemie znajdą się topowe, unikatowe kolumny Hyphn firmy MONITOR AUDIO, topowa elektronika firmy CHORD ELECTRONICS, a także gramofon PRO-JECT.

Odsłuchy zestawu audio high-end powiązane będą z winylowymi audycjami tematycznymi prowadzonymi przez BOGUSŁAWA ZIĘBOWICZA z VINYLHOUSE. Program spotkań jest niezwykle ciekawy. Rozpoczynamy o godzinie 12:30 spotkaniem poświęconym ważnym polskim płytom. O 14:30 coś dla fanów „Star Warsów” – prezentacja muzyki do filmów i seriali związanych z tym fenomenem. O 16:30 będzie można posłuchać muzyki elektronicznej – organizatorzy przygotowali porównanie płyt klasyków tego nurtu w prezentacji zatytułowanej „Muzyka elektroniczna – Jarre czy Vangelis?” Całość zwieńczy wyjątkowy odsłuch płyt zatytułowany „Kobiety w polskim rocku”. O 18:30 usłyszymy wspaniałe głosy Kory, Haliny Frąckowiak, Grażyny Łobaszewskiej, Wandy Kwietniewskiej, Krystyny Prońko i Anny Jantar.

Szykuje się niesamowite spotkanie ze wspaniałą muzyką i znakomitymi historiami na jej temat. Jak zwykle w takim przypadku, podstawą jest odpowiednio dobrany system audio, który umożliwi dotarcie do wszystkich tajemnic płyt i wykonań. Jesteśmy przekonani, że system złożony przez Audio Center Poland i Media-Hit da Państwu mnóstwo radości i że po zakończonej imprezie będziecie chcieli powrócić do tych emocji odwiedzając gliwicki salon audio, w którym znajdziecie marki będące w dystrybucji Audio Center Poland. Zapraszamy!