Jeśli kiedykolwiek czytałeś recenzję na temat systemów QRT firmy Nordost, znasz ich spójny i kumulatywny charakter. Co to oznacza? Dwie rzeczy: Wszystkie produkty QRT współpracują ze sobą, aby osiągnąć pożądany efekt, a im więcej elementów QRT zostanie użytych, tym lepsze będą Twoje wyniki.

Na tym blogu poświęcimy chwilę, aby przyjrzeć się, w jaki sposób produkty tworzące rodzinę QRT współpracują ze sobą, które z produktów Nordost Sort System Resonance Control mogą poprawić dźwięk Twich urządzeń QRT, a także kilka przykładów w pełni zoptymalizowanych systemów audio, wykorzystujących serię QRT Nordost.


QBASE Mark III

QASE Mark III to pasywna listwa zasilająca AC, która rozwiązuje problem szumów powodowanych przez konflikt ścieżek sygnału i uziemienia w systemie hi-fi. W tym celu wykorzystuje topologię Star Earth Topology, która zapewnia separację uziemienia i umożliwia odniesienie napięć błądzących i prądów wirowych do jednego, centralnego punktu uziemienia. W obecnej linii QRT jedyną różnicą między QB4 i QB8 (lub QB6 w Wielkiej Brytanii) jest liczba gniazd dostępnych dla każdego modelu: 4 lub 8 (lub 6). Tak więc, wybierając QBASE Mark III, po prostu policz komponenty, które musisz podłączyć do systemu i natężenie prądu potrzebne do jego uruchomienia. Obie opcje QBASE Mark III są dostępne z gniazdami C-14 lub C-20 IEC (C-14 IEC = 15/10 A, C-20 IEC = 20/16 A). Aby uzyskać więcej informacji na temat QBASE Mark III, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QBASE Mark III:

QRT Plug-Ins – urządzenia QSINE, QWAVE, QVIBE i QKOIL poprawiają niską jakość prądu przemiennego. Więcej informacji na temat poszczególnych wtyczek QRT znajdziesz TUTAJ.

QKORE – Uziemienie strony pierwotnej zasilacza poprzez sztuczne, równoległe uziemienie.

QKORE Wire/Premium QKORE Wire – Zapewnia połączenie z zacisku na QBASE do jednostki uziemiającej QKORE.

QLINE – W odpowiednich sytuacjach zapewnia połączenie z zacisku na QBASE do zewnętrznego uziemienia lub skrzynki uziemiającej.

QRT Stand Mount – Dodaje stabilności i możliwości wprowadzenia kontroli rezonansów.

Sort Kones – 4 Sort Kones do wyboru w celu odprowadzenia szkodliwych wibracji z obudowy QBASE.


QBASE Reference

QBASE Reference, podobnie jak QBASE Mark III, jest systemem pozwalającym na dystrybucję napięcia zasilającego. Jednak oprócz tego, że oferuje 10 gniazd, QB10 ma radykalnie poprawionąbudowę, w tym konstrukcję Dual Primary Earth, wewnętrzne okablowanie z litego rdzenia Micro Mono-Filament, uziemienie Pre-QKORE, specjalnie zoptymalizowaną i zmodyfikowaną technologię QPOINT, wiele wewnętrznych urządzeń QSINE i QWAVE oraz nóżki antyrezonansowe Sort . Aby uzyskać więcej informacji na temat QBASE Reference, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QBASE Reference:

QRT Plug-Ins – Chociaż QSINE i QWAVE są już wewnątrz tej konstrukcji, modułowa i kumulatywna natura QRT Plug-Ins oznacza, że więcej zawsze znaczy lepiej.

QKORE – Uziemienie strony pierwotnej zasilacza za pomocą sztucznego, równoległego urządzenia uziemiającego.

QKORE Wire/Premium QKORE Wire – Oferuje połączenie z zacisku na QBASE Reference do QKORE Ground Unit.

QLINE – W odpowiednich sytuacjach zapewnia połączenie z zacisku na QBASE do zewnętrznego pręta uziemiającego lub skrzynki uziemiającej.


QKORE

Równoległe uziemienie QKORE zapewniają sztuczne, czyste uziemienie dla systemów audio, wykorzystując zarówno działanie elektryczne, jak i mechaniczne. „Odciągając” zakłócenia o wysokiej częstotliwości i pola magnetyczne generowane przez napięcie do wspólnego punktu uziemienia, QKORE pozostawia za sobą czyste napięcie odniesienia. Dostępne są modele QKORE, które różnią się liczbą dostępnych zacisków: QKORE1 z jednym zaciskiem uziemiającym stronę pierwotną zasilacza, QKORE3 z trzema zaciskami uziemiającymi stronę wtórną zasilacza oraz QKORE6 z sześcioma zaciskami uziemiającymi stronę pierwotną i wtórną zasilacza. Aby uzyskać więcej informacji na temat QKORE, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QKORE:

QKORE Wire/Premium QKORE Wire – Zapewnia połączenie między komponentami w systemie a zaciskami na module uziemienia QKORE.

Sort Kones – 3 lub 4 Sort Kones do wyboru w celu odprowadzenia szkodliwych wibracji z obudowy QKORE.


QPOINT

QPOINT to synchronizator rezonansów, który manipuluje rezonansami elektromechanicznymi wewnątrz komponentów audio znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie, tak aby rezonowały ze sobą „w zgodzie”. Aby uzyskać więcej informacji na temat QPOINT, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QPOINT:

QSOURCE – Zapewnia stabilne, czyste zasilanie prądem stałym, które zasila QPOINT, aby mógł wytwarzać maksymalną moc wyjściową.

QSOURCE DC Cable/Premium QSOURCE DC Cable – łączy QPOINT z liniowym zasilaczem QSOURCE.


QNET

QNET to pięcioportowy przełącznik ethernetowy, zaprojektowany i skonstruowany od podstaw w celu zmaksymalizowania jakości dźwięku. Umieszczenie QNET w systemie streamingowym znacznie poprawia transmisję i odbiór szybkich sygnałów audio, przy jednoczesnym osiągnięciu wyjątkowo niskiego poziomu szumów. Aby uzyskać więcej informacji na temat QNET, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QNET:

QSOURCE – Zapewnia stabilne, czyste zasilanie prądem stałym, które zasila QNET, aby mógł on praować w stabilnych warunkach.

QSOURCE DC Cable/Premium QSOURCE DC Cable – łączy QNET z liniowym zasilaczem QSOURCE.

QNET Stand – Oferuje stabilne ustawienie i możliwość kontroli rezonansów.

Sort Kones – 3 x Sort Kones do wyboru, w celu odprowadzenia szkodliwych wibracji z obudowy QNET.


QSOURCE

QSOURCE to liniowy zasilacz, który zapewnia stabilne, czyste wyjście dla prądu stałego przy wybranych napięciach. Jego unikalna konstrukcja usuwa anomalie elektryczne i artefakty szumów z linii zasilającej i wygładza wyjście DC. Aby uzyskać więcej informacji na temat QSOURCE, kliknij TUTAJ.

Produkty uzupełniające i optymalizujące QSOURCE:

QSOURCE DC Cable/Premium QSOURCE DC Cable – łączy QSOURCE z QPOINT, QNET i każdym innym komponentem audio zasilanym prądem stałym, który może być zasilany z liniowego zasilacza Nordost.

QRT Stand Mount – Oferuje stabilne ustawienie i możliwość kontroli rezonansów.

Sort Kones – 4 x Sort Kones, do wyboru, aby odprowadzić szkodliwe wibracje z obudowy QSOURCE.


Przykładowe układy systemu: