Narodowy PGE • SKY BOX 212

W tym roku odwiedzających wystawę Audio Video Show czeka niezwykłą uczta: po raz pierwszy w Polsce w takim systemie można będzie usłyszeć flagowe kolumny Monitor Audio Hyphn! W Warszawie będą mogli je państwo usłyszeć wraz z przetwornikiem D/A Dave, przedwzmacniaczem Ultima Pre2 oraz monoblokami Ultima 2. Kable zapewnia firma Chord Company.

Kolumny te powstały w wyniku namysłu inżynierów Monitor Audio, którzy zapytali siebie: „Co byłoby możliwe, gdybyśmy zebrali razem wszystko, czego nauczyliśmy się przez ponad 50 lat projektowania, konstruowania i budowania głośników?” Dzięki temu podejściu Hyphn nie przypominają niczego, co stworzyliśmy wcześniej my lub ktokolwiek inny: to najbardziej ambitny, zaawansowany technicznie i potężny głośnik w historii Monitor Audio Group. To ostateczna demonstracja możliwości, które firma rozwinęła w ciągu pierwszych pięciu dekad – i kształt tego, co stanie się w przyszłości.

Hyphn jest wersją produkcyjną prototypu Concept 50, pokazanego w 2022 roku. Dzięki radykalnie nowej konstrukcji, innowacjom technicznym, wysokiej mocy i jakości zapewnia znacznie lepszy dźwięk oraz wyjątkowy dizajn. Jego sercem Hyphn jest M-Array. Ta unikalna konfiguracja, opracowana przez inżynierów firmy Monitor Audio, składa się z pojedynczego przetwornika wysokotonowego otoczonego co najmniej sześcioma 2-calowymi przetwornikami średniotonowymi.

Przetwornik wysokotonowy wykorzystuje nową membranę Micro Pleated Diaphragm III (MPD III) trzeciej generacji, zapewniając większy, wyraźniejszy i bardziej spójny dźwięk. Ta sama technologia, opracowana przez inżynierów-akustyków firmy Monitor Audio dla prototypu Concept 50, pojawia się również w najwyższej klasy głośnikach podłogowych Platinum Series 3G. Sześć 2-calowych przetworników średniotonowych jest wyposażonych w membrany Rigid Diaphragm Technology III (RDT III) firmy Monitor Audio, wprowadzone do naszych nowych kolumn w 2022 roku, w celu zwiększenia przejrzystości dźwięku.

Hyphn bierze swoją nazwę od terminu architektonicznego „myślnik” – ogniwa łączącego dwie oddzielne struktury. Każdy głośnik składa się z dwóch filarów, a między nimi umieszczono „myślnik” – system M-Array.

Obudowa jest wykonana z formowanego termicznie, precyzyjnie frezowanego kamienia mineralnego i akrylowego, tworzącego całkowicie sztywną konstrukcję. Dzięki uformowanym wraz z obudową rurom bas-refleksu, wzmacniającemu ożebrowaniu i usztywnieniom, grubych na 12-25 mm wewnętrznych i zewnętrznych ścianek, usztywnieniom wokół przetworników basowych z redukcją drgań, obudowa jest prawie pozbawiona wibracji. Minimalizuje to fizyczne zniekształcenia i pasożytnicze rezonanse, zapewniając optymalną klarowność i dokładność dźwięku.