Niezwykłe kolumny Monitor Audio Hyphn właśnie otrzymały wyjątkowe wyróżnienie – nagrodę Innovation of the Year Award brytyjskiego magazynu „Hi-Fi+”.

Szanowany dziennikarz Simon Lucas spędził sporo czasu z kolumnami Hyphn, flagowym modelem Monitor Audio. Napisał on wspaniałą recenzję oraz wyróżnił kolumny nagrodą Innowacja Roku Hi-Fi+.

Omawiając estetykę, Simon powiedział: „Hyphn nie jest triumfem formy nad treścią – ten głośnik zbudowany jest z myślą o samych podstawach”.

Słuchając takich artystów jak Lambchop, Billie Eilish i The New York Philharmonic, stwierdził, że „pomimo dużej wielkości sceny, jaką pokazują kolumny Monitor Audio, jest ona mocno skupiana i całkowicie przekonująca”, dodając: „Monitor Audio integruje każdy aspekt nagrywania w najbardziej naturalny i pewny sposób.”

Simon podsumowuje: „ Hyphn jest wskaźnikiem tego, co robiła firma przez ostatnie pięć dekad i dokąd może zmierzać w ciągu następnych pięciu”.

Przypomnijmy, że od strony akustycznej Hyphn jest niemal identyczny z modelem Concept 50, który nie był przeznaczony do produkcji. Jednak pod spodem, pod dizajnem, niemal wszystko zostało wymyślone na nowo, dając jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Sześć przetworników średniotonowych w układzie M-Array jest akustycznie pojedynczym źródłem dźwięku. Tworzy to bardzo szczegółowe pole dźwiękowe, a obraz stereofoniczny przekazywany jest z najlepszą możliwą precyzją i z ogromną głębią. Sześć małych, płaskich powierzchni eliminuje również zniekształcenia intermodulacyjne przetworników MPD III, które – jak pokazują badania – są ważniejsze niż zniekształcenia harmoniczne. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie inżynierskie niż konwencjonalna pojedyncza membrana współosiowa, ale po prostu niewykonalne w przypadku mniejszych, tańszych kolumn.

Hyphn zaprojektowano tak, aby były przejrzyste tonalnie w całym zakresie od 18 Hz do 60 kHz. Co ważne, zostały one zaprojektowane tak, aby zachować tę jakość w miarę podkręcania gałki siły głosu; nigdy nie zagrają w stresujący sposób przy żadnym rozsądnym poziomie dźwięku.

Więcej pod LINKIEM