NORDOST WPROWADZA NOWĄ REFERENCJNĄ SERIĘ KABLI – ODIN GOLD

Uczestnicy wystawy Hong Kong High End Audio Visual Show jako pierwsi zobaczą nowości firmy Nordost, należące do najwyższej serii Supreme Reference, Odin Gold. Jeszcze do niedawna wydawało się, że trudno będzie pobić, dotychczas najdroższą, serię Odin 2, a jednak – udało się. Podczas gdy Odin 2 będzie nadal w ofercie jako odniesienie dla całej branży, Odin Gold zajmuje teraz miejsce na szczycie oferty Nordosta, jako jego nowa flagowa linia.

Odin Gold korzysta z rewolucyjnych zmian opracowanych podczas prac nad serią Odin 2 i poprawia je w każdym aspekcie. Dzięki tej nowej, wybitnej serii kabli zaprezentowany zostanie nowy materiał w wielokrotnie nagradzanej gamie technik Nordosta. To materiał, którego stabilność, przewodność dają niespotykane zmiany w jakości dźwięku. Tym materiałem jest złoto.

Kable Odin Gold w maksymalny sposób wykorzystują postęp technologiczny w firmie Nordost, innowacyjne techniki wytwarzania oraz rewolucyjne, autorskie materiały. Odin Gold Power Cords skonstruowany został z siedmiu złoconych przewodów 14 AWG o ścisłej tolerancji i czystości z 99,999999% miedzi beztlenowej. Opatentowana przez Nordosta technika Dual Mono-Filament tworzy wirtualny dielektryk powietrzny między wytłaczaną izolacją FEP i każdym przewodnikiem z osobna. Opracowana przez Nordosta technika pozłacania TSC została zastosowana zarówno w ekranie, jak i w specjalnie do jego celowo zbudowanych, w 100% ekranowanych wtykach HOLO:PLUG. Kable zasilające Odin Gold są dostępne z pozłacanymi wtykami HOLO:PLUG, USA (Nema), UE (Schuko), AUS lub GB oraz z HOLO:PLUG® IEC-C15 lub IEC-C19. Cena detaliczna kabla wynosi 34 999,99 USD za długość 1,25 metra; dodatkowa długość 1,25 metra to koszt 9500 USD.

Interkonekty analogowe Odin Gold składają się z dziesięciu pozłacanych przewodników z miedzi OFC 99,999999%, 23 AWG, z opatentowaną przez Nordosta techniką Dual Mono-Filament oraz opracowaną przez Nordosta techniką złoconego ekranowania TSC i złoconymi wtykami HOLO:PLUG. Wtyki te, zarówno w wersji RCA, jak i XLR, dają kablom Odin Gold niesamowitą przewagę nad konkurencją. Warto zauważyć, że wtyki RCA HOLO:PLUG® o niskiej masie oferują wyjątkowy projekt z podwójnym pierścieniem, który tworzy „asymetrycznie zbalansowany” kabel. Złocone styki obecne są również we wtykach XLR, redukując wibracje i prądy wirowe. Cena detaliczna interkonektów analogowych Odin Gold wynosi 34 999,99 USD za 0,6 metrową parę; każde dodatkowe 0,5 m to wydatek 5000 USD.

W interkonekcie Odin Gold Tonearm Cable+ przyjrzano się na nowo każdemu elementowi konstrukcji tego typu łącza, od projektu, przez materiały i techniki do konstrukcji – ulepszono nawet kabel masy, który pozostaje nierozwiązaną zagadką dla większości producentów. W jego konstrukcji warto zwrócić uwagę na cztery złocone przewody solid-core ze złoconej miedzi OFC 23 AWG 99,999999% z opatentowanym opracowaniem Dual Mono-Filament. Przewodniki są indywidualnie ekranowane przy pomocy unikatowej dla Nordosta techniki złoconego ekranu TSC, dającego 100% pokrycie i ochronę przed zewnętrznymi zakłóceniami (takimi jak RFI i EFI).

Odin Gold Tonearm Cable+ wykorzystuje układ masy z dwoma końcówkami. Po pierwsze, we flagowym kablu Nordosta izolowana masa prowadzona jest przez cały kabel – podłączana jest ona do obudowy przedwzmacniacza, dając pewne, niskoszumne połączenie między dwoma komponentami. Drugie łącze gwarantuje, że złoty kabel jest w stanie spełnić wymagania każdego dowolnego systemu audio. Każdy interkonekt gramofonowy Odin Gold Tonearm Cable+ będzie wyposażony w dwa, odpinane, złocone przewody masy z techniką Dual Mono-Filament i złoconym ekranowaniem TSC. W razie potrzeby przewody masy można połączyć z ekranem kabla, całkowicie eliminując szumy, które mogłyby przedostać się do sygnału. Odin Gold Tonearm Cable+ zakończony jest dopasowanymi do tego projektu, złoconym wtykami HOLO:PLUG® o niskiej masie, w tym 90º DIN, RCA i XLR. Cena detaliczna za 1,25 m odcinek wynosi 21 999,99 USD; każdy dodatkowy metr kosztuje 6000 USD.

Kabel głośnikowy Odin Gold Loudspeaker Cables bazuje na 28 złoconych przewodach solid-core z 99,999999% miedzi OFC, 20 AWG. Każdy przewodnik korzysta z techniki Dual Mono-Filament i jest umieszczony w wytłaczanym dielektryku FEP o wysokiej czystości. W odróżnieniu od poprzednich kabli głośnikowych Nordosta, w serii Odin Gold zastosowano innowacyjny, wielopoziomowy proces podłączania wtyków, który w kilku krokach ułatwia przejście między kablem i końcówkami. W procesie tym zminimalizowano punkty połączeń, używając kabli 14 AWG 99,999999% OFC na każdym końcu. Poprzez zmniejszenie liczby przewodników bez zmniejszania impedancji Nordost wyeliminował efekt „zatykania się” przesyłu, a jednocześnie przygotował precyzyjne i dokładnie wyliczone punkty połączenia, zmniejszając też impedancję przejścia, największy problem większości producentów. To rewolucyjne rozwiązanie umożliwia perfekcyjne przejście elektryczne i mechaniczne pomiędzy przewodnikiem i wtykiem.

Kabel głośnikowy Odin Gold Loudspeaker Cables może być zakończony złoconymi wtykami widełkowymi HOLO:PLUG® lub bananami Z-plug. Cena detaliczna wynosi 54 999,99 za odcinek 1,5 m; każde dodatkowe pół metra kosztuje 8000 USD.

Zwory głośnikowe Odin Gold Bi-Wire Jumpers bazują na konstrukcji kabli głośnikowych Odin Gold Loudspeaker Cable, dzięki czemu będą ich idealnym dopełnieniem w kolumnach z zaciskami bi-wire. Zastosowanie zwór Odin Gold w twoim systemie pozwoli nie tylko na uzyskanie wszystkich zalet topowych technologii Nordosta i poprawę dźwięku kolumn, ale zapewnia spójność dźwięku w całym systemie. Cena detaliczna Odin Gold Bi-Wire Jumpers wynosi 13 999,99 USD za zestaw 0,33 m.

Kable Nordosta z serii Odin Gold są rewelacyjnym rozwiązaniem dla najdroższych systemów high-end na ziemi. Oferują niezwykle naturalny dźwięk i minimalizują problemy każdego systemu, przekazując muzykę w zaskakująco prawdziwy sposób. Po prostu trzeba ich posłuchać.

Hong Kong High End Audio Visual Show to początek rocznego okresu, w którym kolejne kable z serii Odin Gold będą oferowane audiofilskiemu światu. Aby doświadczyć muzyki odtwarzanej, jak nigdy wcześniej najważniejsi posiadacze poprzednich generacji serii Odin będą wkrótce zapraszani na ekskluzywne odsłuchy prowadzone przez najlepsze salony audio.