Nowy 16Switch marki English Electric podwaja możliwości wielokrotnie nagradzanego 8Switcha.

4 Maja 2021, Wiltshire, Wielka Brytania: English Electric (marka należąca do firmy Chord Company) wprowadza na rynek switch sieciowy o nazwie 16Switch, oparty na wielokrotnie nagradzanym mniejszym modelu, 8Switch, który był debiutem brytyjskiej marki wprowadzonym na rynek w maju 2020 roku.

16Switch to 16-portowy gigabitowy switch sieciowy (GbE) zoptymalizowany pod kątem streamingu muzyki i filmów. 16Switch wykorzystuje sprawdzone rozwiązania z mniejszego modelu, 8Switch, będąc idealnym produktem przeznaczonym do większych sieci za sprawą dwóch rzędów po osiem wysokiej jakości gigabitowych gniazd ethernetowych, które mogą spełniać funkcję dwóch osobnych switchów, z których każdy dysponuje ośmioma gniazdami, bądź funkcjonować jako jeden, duży 16-portowy switch.

16Switch został zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą izolację od zakłóceń sieciowych i elektrycznych. Wykorzystano w nim dwa, wysoce-precyzyjne zegary TCXO (Temperature Compensation Crystal Oscillators) działające z precyzją rzędu 0.1ppm (czyli wyraźnie wyższą niż w przypadku zwykłych zegarów, ale także standardowych modeli TCXO), co umożliwia temu urządzeniu generowanie wysoce precyzyjnego sygnału sieciowego, a to przekłada się na wyższą stabilność sieciowej transmisji sygnału.

Źródło zegara jest izolowane dla każdej strefy sieci, co umożliwia modułom TCXO usuwanie zakłóceń związanych z zasilaniem switcha. Zasilanie jest dostarczane przez dwa izolowane zasilacze zasilające każdy z ośmioportowych modułów switcha; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, którą na jeszcze wyższy poziom podnosi taktowanie z pomocą wysoce-precyzyjnych zegarów TCXO .

Połączenie sprawdzonych rozwiązań i dbałość o szczegóły w 16Switchu skutkują stabilniejszymi i precyzyjniejszymi sygnałami sieciowymi i ich lepszym taktowaniem przez obwody zegara, zapewniając znacznie lepszą transmisję danych z mierzalnie mniejszymi błędami jittera.

 Obudowa

16Switch korzysta z zalet wysokiej klasy aluminiowej obudowy, która zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed zakłóceniami akustycznymi i elektrycznymi. Urządzenie można ustawić na dowolnej, stabilnej powierzchni używając (opcjonalnych) anty-wibracyjnych nóżek, by jeszcze lepiej odseparować urządzenie od niepożądanych wibracji mechanicznych.

W zestawie z 16Switchem dołączono również uchwyty do montażu w 19-calowym racku (o wysokości 1U) oraz odpowiednie śruby, a samo urządzenie można montować z frontem, lub tylną ścianką skierowanymi do przodu. W dnie urządzenia zastosowano materiał pochłaniający zakłócenia EMI (elektro-magnetyczne), by odizolować od nich wrażliwe układy cyfrowe.

Dyskretne wskaźniki LEDowe na panelu przednim pokazują informacje o zasilaniu, alarmach, stanie i szybkości łącza dla wszystkich 16 portów. Porty 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet mogą współpracować z wszelkimi domowymi urządzeniami sieciowymi.

Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży English Electrics powiedział:Wydaje nam się, iż z pomocą 16Switcha możemy zaskoczyć nawet największych cyfrowych sceptyków. Już w czasie pierwszych odsłuchów większy switch zrobił na nas tak wielkie wrażenie, że po prostu musieliśmy dodać go do oferty obok świetnego 8Switcha.”

Jakość muzyki przesyłanej strumieniowo to nie tylko kwestia pomiarów i liczb, a znalezienie rozwiązania poprawiającego wrażenia odsłuchowe nie jest łatwe. Uważamy, że lepsza jakość sygnału sieciowego zapewnia znaczące korzyści w odtwarzaniu muzyki i wideo, niezależnie od tego, czy są one przesyłane strumieniowo, czy odtwarzane z dysków NAS. 16 portów 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet umożliwia podłączenie do naszego switcha nawet najbardziej wymagającego systemu ”.

Każdy 16Switch jest dostarczany wraz z kablem Chord Company C-Stream o długości 0,75 m o wartości 219 zł.

Zasilanie

Ponieważ switche sieciowe wymagają szybkich zasilaczy, stosowanie liniowych, ze względu na ich ograniczona szybkość, nie jest rekomendowane. Dlatego poprawę zasilania osiągnęliśmy poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiej jakości zasilaczy ściennych. Zaawansowany zasilacz klasy A/V zapewnia optymalną jakość sygnału sieciowego. Wsparty technologią zegara o wysokiej dokładności, został zaprojektowany w celu redukcji zakłóceń elektrycznych ze źródeł prądu przemiennego i zapobiegania wpływom problemów z jakością prądu na jakość sygnału sieciowego. 16Switch wyróżnia się również wysoką wydajnością energetyczną, poborem mocy w stanie bez obciążenia <0,075 W oraz ochroną przed zwarciami, przeciążeniami i przepięciami.

Cena

English Electric 16Switch – 5490 zl brutto

Kontakty do English Electric

Tel: +48 12 265 02 85
Email: audiocenter@audiocenter.pl
Web:
audiocenter.pl

O firmie English Electric

Znany na całym świecie jako synonim brytyjskiej inżynierii, odrodzony English Electric oferuje nową gamę wyjątkowych sprzętów hi-fi dla wymagających melomanów.

Opierając się na dziedzictwie z branży lotniczej i w zakresie projektowania lokomotyw, niezliczonych dużych urządzeń elektromechanicznych i wytwarzających energię, ta klasyczna brytyjska marka po raz kolejny wkracza na drogę innowacji, tym razem w sektorze audio, z ekscytującą gamą wysokiej klasy elektroniki i akcesoriów.

Odrodzona firma English Electric (marka Chord Company) jest wspierana przez duży zespół inżynierów, który od 1986 roku projektuje, buduje i konstruuje wysokiej jakości urządzenia audio w Wielkiej Brytanii.

Dalsze informacje dotyczące firmy English Electric

Wywodząca się z północno-brytyjskich (Preston) przemysłowych korzeni, założona w 1897 roku, The English Electric Company, stała się szerzej znana w 1918 roku wyrastając na wszechstronnego producenta sprzętu elektrycznego i maszyn, specjalizującego się w silnikach, transformatorach, lokomotywach kolejowych i sprzęcie trakcyjnym, a wiele lat później wkroczyła również w świat elektroniki użytkowej, reaktorów jądrowych, komputerów i lotnictwa.

Nierozsądnie byłoby lekceważyć reaktywację marki o tak bogatym i różnorodnym dziedzictwie; marka EE” przywołuje to, co wielu uważa za epokę świetności brytyjskiej inżynierii, a wiele jej produktów (takich jak samoloty odrzutowe Vampire i Lightning oraz lokomotywy kolejowe Deltic) nawet dziś przyciąga entuzjastycznych i zaangażowanych emocjonalnie fanów.

Jako inny wielki brytyjski producent, Chord Company, szanowany na całym świecie za swoje wielokrotnie nagradzane kable A/V, jesteśmy doskonale przygotowani do wykorzystania naszego sprawdzonego połączenia innowacyjnych, zastrzeżonych technologii, wiedzy projektowej i wzorowej obsługi klienta do przywrócenia świetności tej klasycznej brytyjskiej marce, dbając jednocześnie o jej szlachetne dziedzictwo.