Brytyjski portal audiograde.uk zamieścił wspaniałą recenzję streamera Cambridge Audio AXN10. Urządzenie tak się spodobało redakcji, że otrzymało wyróżnienie Audiograde Best Value.

W podsumowaniu testu czytamy:

„AXN10 z łatwością spełnia zapowiedzi firmy Cambridge Audio, przede wszystkim dzięki swojemu skromnemu wyglądowi i rozsądnemu zestawowi funkcji. Jest to streamer, który oferuje znacznie więcej niż by to wynikało z przedziału cenowego, w którym się znajduje. Można powiedzieć, że dostajemy z nim kompletny dźwięk za połowę ceny, co bez wahania pozwala nam przyznać mu rekomendację”.

Przypomnijmy, że AXN10 to świetny sposób na odkrywanie nowych utworów, zanim zdecydujesz się na zakup kolejnych albumów na CD lub winylu. Pomaga również znaleźć klasyczne utwory, teraz zremasterowane i brzmiące lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieje się tak dzięki temu, że AXN10 oferuje znakomitą platformę streamingową StreamMagic. Platforma StreamMagic została opracowana w centrali Cambridge Audio w Londynie pod kątem bezkompromisowego, pewnego, intuicyjnego strumieniowania muzyki. AXN10 wykorzystuje najnowszy moduł StreamMagic Gen 4 i najnowsze oprogramowanie. To system, który odtwarza muzykę z niewiarygodną jakością – aż do 768 kHz i 32 bitów dla sygnału PCM i aż do DSD512 dla sygnału DSD.

Cały test pod LINKIEM