Ruark wprowadza na rynek R410, pierwszy produkt z nowej serii 100. To piękne urządzenie zapewnia dekodowanie plików plików w wysokiej rozdzielczości do 24-bitów i 192 kHz, streaming przez Spotify Connect, Tidal Connect, Apple Airplay 2 i wbudowany Chromecast, dostęp do stacji radiowych DAB/DAB+/FM i radio internetowe oraz łączność Bluetooth aptX HD, a także wejście HDMI z eARC.

„W Ruarku wierzymy w ewolucyjne podejście do projektów. Aby się jednak rozwijać, trzeba zrozumieć, że czasami trzeba zrobić prawdziwy skok. Dlatego też, z niezwykłą przyjemnością prezentujemy Państwu R410, pierwszy model z naszej nadchodzącej serii 100, w którym zawarliśmy całą naszą wiedzę”.

Projekt techniczny

Ważne, że choć R410 jest nowoczesnym urządzeniem, za jego pomocą nadal możesz się korzystać ze starszych urządzeń, takich jak gramofon lub odtwarzacz CD. Oczywiste jest jednak, że model ten został zaprojektowany przede wszystkim do przesyłania strumieniowego i tak, aby jak najlepiej wykorzystać niesamowite bogactwo muzyki i stacje radiowe dostępne online.

Sercem R410 jest potężny procesor, zdolny do obsługi najwyższej jakości plików i strumieni audio, w tym Spotify Connect, Tidal Connect, Apple Airplay 2 i wbudowanego Chromecast. Procesor obsługuje również piękny interfejs użytkownika, jak i pilot RotoDial, sterujący R410, oraz aplikacje na smartfony. Jest tak wydajny, że interakcja z urządzeniem jest momentalna, podobnie jak wyświetlanie informacji na nowym, kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości. Jego portretowa orientacja naśladuje sposób, w jaki przeglądamy serwisy muzyczne naszych smartfonach, dzięki czemu interfejs jest intuicyjny i wygodny w użytkowaniu.

Zoptymalizowane obudowy z bas-refleksem zapewniają idealne warunki dla naszego nowego głośnika NS+ o długim skoku membrany. Przetworniki te mają większą średnicę niż stosowane w poprzednich modelach i zapewniają wspaniały, głęboki i kontrolowany bas aż do naturalnie brzmiącej średnicy, po której pałeczkę przejmują nasze przetworniki wysokotonowe 20 mm (zaprojektowane dla naszego wielokrotnie nagradzanego głośnika MR1), dodając do przekazu piękne detale i wspaniałą atmosferę.

To nowy etap dla naszej firmy, dlatego w R410 po raz pierwszy sięgnęliśmy po wzmacniacze cyfrowe nowej generacji. Zapewniając wysoką jakość dźwięku dzięki ultraniskim zniekształceniom, kompaktowa forma tych urządzeń pozwoliła nam zamontować kompletny dwukanałowy wzmacniacz bezpośrednio z tyłu każdego przetwornika średniotonowego, co pozwoliło na optymalizację i skrócenie ścieżki sygnału. Jego sekretem są również audiofilskie komponenty oraz przetworniki cyfrowo-analogowe Burr-Brown. Ten w pełni aktywny system głośników napakowany najnowszymi technologiami przetwarzania dźwięku pozwolił nam wykonać niemal magiczny skok w jakości dźwięku, który się powoli połączyć klientów z dźwiękami, które kochają.

Projekt plastyczny

R410, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły, idealnym proporcjom i nowoczesnemu podejściu do stylu inspirowanego latami siedemdziesiątymi, jest produktem przeznaczonym do upiększania wnętrz. Począwszy od ręcznie wykonanej kratki i obudowy po precyzyjnie uformowane komponenty – w tym projekcie zastosowaliśmy najwyższej jakości materiały. Kolejnym elementem składającym się na niezwykłą estetykę R410 jest nowy materiał, który wybraliśmy do budowy kratki i obudowy. Wykonywany jest on z drewna pochodzącego ze zrównoważonych źródeł, klejonego, lakierowanego i ponownie złożonego. Tak otrzymane eko-drewno w niezwykły sposób przypomina wolno rosnące drzewa, a jest przyjazne dla Ziemi. Dodatkową korzyścią z jego wykorzystania jest otrzymanie jednolitego wzoru na powierzchni oraz jednorodnego koloru, a sam materiał jest mniej podatne na zmiany w czasie.

Sterowanie

Cechą przeniesioną naszej serii R jest RotoDial, intuicyjny system sterowania. Oprócz drobnych aktualizacji był on unikalną cechą produktów Ruark od czasów wprowadzenia do sprzedaży w 2006 r. modelu R1. Specjalnie z myślą o serii 100 jeszcze bardziej udoskonaliliśmy jego projekt, aby był jeszcze przyjemniejszy w dotyku. W zestawie z R410 jest również pasujący do niego, ładowany zewnętrznie, pilot sterujący. Ponieważ pracuje on z Bluetoothem, nie trzeba już więcej celować w urządzenie, aby nim sterować. Podobnie jak wysokiej jakości zegarek, to przedmiot, z którego klienci będą zachwyceni, ponieważ wspaniale wygląda i świetnie się nim posługuje.

Po trzech latach rozwoju jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co oferuje seria 100 i proszę nam uwierzyć: R410 jest początkiem nowego i ekscytującego rozdziału w firmie Ruark.

„Oprócz przetworników wysokotonowych pożyczonych z naszych wielokrotnie nagradzanych głośników MR1 wszystko w naszej serii 100 jest nowe! Jego przygotowanie zajęło nam prawie trzy lata, jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co oferuje seria 100 i wierzymy, że otwiera ona nowy i ekscytujący rozdział dla Ruarka”
– Alan O’Rourke, dyrektor zarządzający firmy Ruark

Cena detaliczna 6890 zł brutto