Trzecia generacja interkonektu USB

W ciągu dekady od wprowadzenia oryginalnego interkonektu USB Platinum Starlight, seria ta zyskała wyjątkowe uznanie, zarówno ze strony profesjonalnych recenzentów audio na całym świecie, jak i użytkowników. Przeniesienie tego sukcesu na jego nową generację wymagało opracowania nowej geometrii przewodników, zastosowania lepszych ekranów i najlepszego dostępnego materiału izolacyjnego.

Wyjątkowa geometria przewodników Uni-Path firmy Wireworld minimalizuje zakłócenia i przesłuchy, dzięki czemu jest on znacznie lepszy niż poprzednie konstrukcje. Kabel wykorzystuje również ekrany o podwójnej grubości oraz w pełni izolowany i filtrowany przewód zasilający, aby zmaksymalizować czystość dźwięku. Niezwykle cicha izolacja Composilex 3 redukuje szum tryboelektryczny w przewodach sygnałowych, maksymalizując pochłanianie szumów izolowanego przewodu zasilającego.

Te zaawansowane cechy konstrukcyjne i poprawione materiały sprawiają, że Platinum Starlight 8 USB to najlepszy dostępny kabel do odtwarzania naturalnego akustycznego instrumentów i głosów.

Ten flagowy kabel USB2.0 trzeciej generacji wyposażono we wtyki z włókna węglowego i pięć opcji zakończenia, w tym z najnowszym złączem typu C. Wzorem poprzednich generacji przewodniki sygnałowe wykonano z litego srebra, a przewody zasilające izolowane są w płaskim profilu zewnętrznym. Poprawki w stosunku do poprzedniego modelu Platinum Starlight 7 obejmują wyjątkowo cichą izolację Composilex 3 i ekskluzywną geometrię Uni-Path, która minimalizuje zakłócenia, zapewniając realistyczną jakość dźwięku.

Naszym celem dla Platinum Starlight 8 było stworzenie kabla USB o niesamowitej czystości harmonicznej i dynamicznej ekspresji naukowego standardu referencyjnego, bezpośredniego połączenia między komponentami” – komentuje projektant Wireworld i prezes David Salz. I dodaje – „Uważamy, że ten kabel jest najbliżej osiągnięcia tego celu”.

Platinum USB 8 jest obecnie na końcowym etapie projektowania i gdy tylko dokonamy niewielkiej zmiany oprzyrządowania, przejdziemy do jego produkcji. Zdajemy sobie sprawę, że cierpliwie melomani cierpliwie czekali na ten model, dlatego przepraszamy za opóźnienie – ale zapewniamy, że warto było czekać!